ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Механізації та електрифікації сільського господарства Інститут НААНУ

МЕХАНІЗА́ЦІЇ ТА ЕЛЕКТРИФІКА́ЦІЇ СІЛЬСЬКО́ГО ГОСПОДА́РСТВА Інститут НААНУ Засн. 1930 у Харкові як НДІ механізації та електрифікації с. господарства Наркомзему УСРР. 1941 евакуйов. у Саратов. обл. (РФ). 1944 перевед. до Києва, 1974 — до смт Глеваха Васильків. р-ну Київ. обл. Від 1992 — сучасна назва. 1946–91 підпорядк. Пд. відділ. ВАСГНІЛ, від 1992 — УААН (від 2010 — НААНУ). Від 2000 має статус ННЦ. У складі Інституту — Механізації тваринництва Запорізький науково-дослідний центр (о-в Хортиця), «Дослідне господарство “Оленівське”» (Фастів. р-н Київ. обл.) та експерим. завод «Агромаш» (смт Глеваха). У структурі — 22 лаб., які входять до відділів: наук.-тех. забезпечення застосування добрив та засобів захисту рослин; механізації обробітку с.-г. культур; перспектив. технологій і тех. засобів для збирання, обробки та зберігання врожаю зерн. і олій. культур; наук.-тех. забезпечення виробництва біоенергет. культур та овочів; мобіл. енергет. засобів та біоенергетики; електрифікації та автоматизації агропром. виробництва; проектування наук.-експерим. зразків техніки та обладнання; біотех. систем у тваринництві та заготівлі кормів; моделювання технол. систем і ринку тех. сервісу в агропром. виробництві; моделювання та забезпечення роботоздатності техніки і конструкц. моделювання; відділ з координації, стандартизації та забезпечення проведення наук. дослідж.; забезпечення експерим. дослідж.; охорони праці; пожеж. безпеки та охорони. Наукові дослідження: удосконалення зонал. систем машин, структури машинно-трактор. парку та проблеми рац. використання с.-г. техніки; розроблення технологій і тех. засобів для механізації процесів у рослинництві та тваринництві, методів і тех. засобів електрифікації та автоматизації с.-г. виробництва, тех. сервісу АПК. Вчені Інституту обґрунтували процес поток. збирання зерн. культур, технології напівгребеневого саджання та вирощування картоплі, ґрунтозахисну систему землеробства з контурно-меліорат. організацією територій; створили комбайни «Славутич» та «Лан»; запропонували вібровідцентрові сепаратори, доїл. апарати ДА-50, низку ярус. плугів та ін. машин та пристроїв для обробітку ґрунту, внесення добрив, посіву, догляду та захисту рослин, вирощування та збирання корене- і бульбоплодів, овочів. Нині в Інституті працюють 128 науковців, з них — 9 д-рів і 35 канд. н. Серед відомих вчених — Є. Гончаров, Л. Гром-Мазнічев­­ський, І. Масло, М. Медведєв, М. Нагорний, О. Адаменко, М. Линник, В. Мироненко, О. Сидорчук, А. Фененко, В. Шейченко. Від 1965 видає зб. «Механізація та електрифікація сільського господарства». Перший дир. — М. Варфоло­мєєв (1930), від 2011 — В. Адамчук.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2018
Том ЕСУ:
20
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Наукові центри
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
66744
Вплив статті на популяризацію знань:
55
Бібліографічний опис:

Механізації та електрифікації сільського господарства Інститут НААНУ / В. О. Сірий // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2018. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-66744.

Mekhanizatsii ta elektryfikatsii silskoho hospodarstva Instytut NAANU / V. O. Siryi // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2018. – Available at: https://esu.com.ua/article-66744.

Завантажити бібліографічний опис

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору