ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Кізя

КІ́ЗЯ – річка у Чемеровецькому і Кам’янець-Подільському районах Хмельницької області, ліва притока Збруча. Довж. 32 км, пересічна шир. 1–3 м, пл. водозбір. бас. 120 км2, глиб. 0,5–1,2 м. Бере початок на Сх. від с. Мар’янівка Чемеровец. р-ну. Долина V-подібна, з крутими схилами та розвинутими ерозійно-акумулят. русловими процесами, шир. від 50 до 300 м, зі збільшенням глиб. до 100 м стає каньйоноподібною. Річище помірно звивисте, у верхів’ї відрегульов., має перекати. Швидкість течії змінюється від 0,2 до 0,8 м/сек. Похил річки 4,4 м/км. Живлення мішане. Характерні весняні і літньо-осінні паводки. Льодостав нестійкий, триває від серед. грудня до поч. березня. Воду використовують для побут. і с.-г. потреб, розведення риби, рекреації. Є руслові водосховища. У серед. 20 ст. діяла мала ГЕС потуж. 13 кВт. Протікає тер. нац. природ. парку «Подільські Товтри».

Т. В. Дзюблюк, І. П. Ковальчук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кізя / Т. В. Дзюблюк, І. П. Ковальчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2013. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-6816

Том ЕСУ:

13-й

Дата виходу друком тому:

2013

Дата останньої редакції статті:

2013

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

6816

Кількість переглядів цього року:

12

Схожі статті

Біюк-Карасу
Водойми  | Том 3 | 2004
А. М. Оліферов
Вільшанка, Вільшана
Водойми  | Том 4 | 2005
В. К. Хільчевський
Заплавка
Водойми  | Том 10 | 2010
В. В. Дем’янов, Л. І. Зеленська

Нагору