ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Морфологія людини

МОРФОЛО́ГІЯ ЛЮДИ́НИ – вчення про будову людського тіла у зв’язку з його розвитком і життєдіяльністю. У морфології виокремлюють анатомію (див. Анатомія тварин і людини), ембріологію (див. Ембріологія тварин і людини), цитологію (див. Клінічна біологія) та гістологію. Крім того, до М. л. зараховують антропологію. Наприкінці 20 ст. великий розвиток отримала вікова морфологія, особливо у зв’язку з акселерацією та збільшенням тривалості життя населення. Дані морфології аналізують у тісному зв’язку з генет., біохім. та фізіол. характеристиками людини, з наслідками впливу факторів зовн. середовища на морфотип людини. Результати морфол. дослідж. широко використовують в медицині клінічній, ергономіці та ін. сферах люд. діяльності.

Ю. Б. Чайковський

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Морфологія людини / Ю. Б. Чайковський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2019. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-68586

Том ЕСУ:

21-й

Дата виходу друком тому:

2019

Дата останньої редакції статті:

2019

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

68586

Кількість переглядів цього року:

136

Схожі статті

Біокібернетика
Наука і вчення  | Том 3 | 2004
Б. Л. Палець
Бібліографія права і юридичних наук
Наука і вчення  | Том 2 | 2003
Т. В. Добко
Біотехнія
Наука і вчення  | Том 3 | 2004
В. Д. Бондаренко

Нагору