ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Молода Буковина

«МОЛОДА́ БУКОВИ́НА» – тижневик. Виходив від травня до жовтня 1934 у Чернівцях; усього – 7 чисел. Видавець і ред. – К. Бугайчук. Висвітлював суспільно-політ., екон. та культ.-мист. життя Буковини та світу; піднімав актуал. проблеми, що стояли перед укр. громадою; закликав до єдності, боротьби за нац. ідею, незалежність. У рубриці «З пресового фільму» друкував огляд світ. та місц. преси, зазвичай, з коментарями редакції. Повідомляв про репресії щодо укр. націоналістів у СРСР, Польщі, Чехо-Словаччині, про їхню діяльність у Канаді та США. Часопис друкував матеріали судових процесів над чл. ОУН, що відбулися 1934 в Перемишлі (нині Польща) та Львові; містив публікації про Укр. жін. конгрес 1934, присвяч. 50-річчю заснування Н. Кобринською 1-го укр. жін. товариства. Опублікував значну кількість статей про життя українців під румун. владою, хроніку громад. й госп. життя, новини культури. Матеріали в «М. Б.» друкували без підписів, за винятком статей К. Бугайчука, Д. Квітковського, Є. Онацького. Газета припинила вихід через відсутність коштів і переслідування з боку румун. влади.

Літ.: Українська преса і періодичні видання на Буковині // Буковина. Її минуле і сучасне. Париж; Філадельфія; Детройт, 1956; Романюк М. М., Галушко М. В. Українські часописи Північної Буковини (1870–1940 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж. Л., 1999.

М. В. Галушко

Рекомендована література

  1. Українська преса і періодичні видання на Буковині // Буковина. Її минуле і сучасне. Париж; Філадельфія; Детройт, 1956;
  2. Романюк М. М., Галушко М. В. Українські часописи Північної Буковини (1870–1940 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж. Л., 1999.
завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Молода Буковина / М. В. Галушко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2019. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-69328

Том ЕСУ:

21-й

Дата виходу друком тому:

2019

Дата останньої редакції статті:

2019

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

69328

Кількість переглядів цього року:

5

Схожі статті

Марголін
Людина  |  Том 19 | 2018
Д. В. Веденєєв
Жашківщина
Періодика  | Том 9 | 2009
В. Г. Гончарук
Даніельссон
Людина  | Том 7 | 2007
О. Д. Сенюк

Нагору