ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Жемчугов Володимир Павлович

ЖЕМЧУГО́В Володимир Павлович (07. 09. 1970, м. Красний Луч, нині Хрустальний Луганської обл.) — учасник партизанського руху на території Луганщини, що не контролює українська влада. Герой України (2017). На початку 1990-х рр. працював на шахтах «Алмазна» та «Краснолуцька». Від 1994 — менеджер у комерційних структурах, згодом — приватний підприємець. Від 2007 розвивав у Тбілісі виробництво пластикових пляшок для розливання мінеральної води «Боржомі». Влітку 2014 після окупації Донбасу російськими бойовиками приїхав у рідне місто. Спочатку вивіз свою літню матір у Київ, потім повернувся та як волонтер привозив місцевим жителям ліки, допомагав їм евакуйовуватися. Згодом приєднався до партизанського загону, у складі якого брав участь у боротьбі за визволення рідних земель. Від грудня 2014 до вересня 2015 Володимир Жемчугов виконав 30 спеціальних операцій зі знищення бойовиків, ворожих військових об’єктів і техніки, пошкодження залізничних ділянок, виведення з ладу ліній електропередач, газорозподільних і трансформаторних станцій. Його самовіддані дії в тилу ворога були особливо корисними в період оборони м. Дебальцеве Донецької обл. У вересні 2015 під час виконання бойового завдання Володимир Жемчугов підірвався на гранаті, внаслідок чого втратив обидві руки та зір і в непритомному стані був захоплений російськими бойовиками в полон. У вересні 2016 був звільнений шляхом обміну на російських бойовиків, затриманих на Сході України. Відтоді майже 2 місяці лікувався в Німеччині, де йому поставили протези, а також частково повернули зір та слух.

С. І. Очеретянко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Жемчугов Володимир Павлович / С. І. Очеретянко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2022. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-77686. – Останнє поновлення : 16 берез. 2023.

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2022

Дата останньої редакції статті:

2023-03-16

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

77686

Кількість переглядів цього року:

94

Схожі статті

Гарасевич
Людина  |  Том 5 | 2006
Г. І. Чернихівський
Кравець
Людина  |  Том 15 | 2014
А. В. Яценко
Зарицький
Людина  | Том 10 | 2010
С. І. Дмитришин

Нагору