ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Таборові відгуки

«ТАБОРО́ВІ ВІ́ДГУКИ» — тижневик табору українських біженців у Кракові. Видавали 1940 у м. Краків (Польща). Всього — не менше 3-х чисел. Поділ західних українських земель між Німеччиною і СРСР на початку 2-ї світової війни спричинив хвилю еміграції. 1939 у Кракові виник табір для таких біженців. Щоб підтримати людей морально та допомогти облаштуватися на новому місці, М. Дольницький почав видавати часопис. За нових реалій українців закликали не занепадати духом, а докласти всіх зусиль, щоб вибороти для України належне місце у «Новій Європі» (А. Мельник, ч. 3). У кількох замітках розповідали про таборові порядки. Під рубрикою «Вісті» інформували про порядок реєстрації безробітних і отримання грошової допомоги, а в «Оголошеннях» рекламували роботу таборових перукарні, пральні, шевської і кравецької майстерень. У рубриці «Рецензії» йшлося про нові часописи «Українського Видавництва» в Кракові та про святкування Різдва українцями на чужині.

Літ.: Дольницький О. Дольницький Мстислав-Василь. // Українська журналістика в іменах. Вип. 6. Л., 1999; Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939—1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 2. Л., 2007.

К. М. Курилишин

Рекомендована література

  1. Дольницький О. Дольницький Мстислав-Василь. // Українська журналістика в іменах. Вип. 6. Л., 1999;
  2. Курилишин К. Українська легальна преса періоду німецької окупації (1939—1944 рр.): Істор.-бібліогр. дослідж.: У 2 т. Т. 2. Л., 2007.
завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Таборові відгуки / К. М. Курилишин // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2024. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-882723

Том ЕСУ:

Стаття має лише електронну версію

Дата опублікування статті онлайн:

2024

Дата останньої редакції статті:

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUIDідентифікатор статті на сайті ЕСУ

882723

Кількість переглядівдані щодо перегляду сторінок на сайті збираються від початку 2024 року

10

Схожі статті

Панорама
Періодика  |  2024
Л. П. Мельник
LUKRAINE
Періодика  |  Том 18  |  2017
Н. М. Кулеша

ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору