ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Карадаг

КАРАДА́Г – гірський масив у східній частині Головного пасма Кримських гір. У перекл. з тюрк. означає «чорна гора». Знаходиться на узбережжі Чорного моря, до якого обривається крутим уступом. Вис. до 577 м (г. Свята). К. – згаслий вулкан юрського періоду; гір. група, до якої входять крутосхилі хребти (Карагач, Хоба-Тепе, Магнітний, Кок-Кая) та куполоподібні вершини. Складається з лав і туфів, трапляються лавові потоки, брекчії, дайки, мінерал. жили, вулкан. бомби. Поширені оригін. форми вивітрювання (башти, стовпи, піки). Багатий на виробне каміння. Для масиву характерна субсередземномор. рослинність, зокрема лісова (дуб пухнастий, граб східний, ялівець високий та ін.) і степова (справжні та петрофітні степи). Тер. К. входить до складу Карадазького природного заповідника.

О. В. Єна

Фотоілюстрації

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Карадаг / О. В. Єна // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2012. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-9593

Том ЕСУ:

12-й

Дата виходу друком тому:

2012

Дата останньої редакції статті:

2012

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

9593

Кількість переглядів цього року:

84

Схожі статті

Донецька височина
Ландшафти  | Том 8 | 2008
Л. І. Зеленська
Довгоруківська яйла
Ландшафти  | Том 8 | 2008
В. Г. Єна, О. В. Єна
Воловецький перевал
Ландшафти  | Том 5 | 2006
О. О. Кагало

Нагору