Калин-Магмет Валентина Володимирівна — Енциклопедія Сучасної України

Калин-Магмет Валентина Володимирівна

КА́ЛИН-МАГМЕ́Т Валентина Володимирівна (14. 09. 1919, Київ – 02. 11. 1987, м. Савт-Орандж, шт. Нью-Джерсі, похов. у м. Істон, шт. Пенсильванія, США) – актриса, співачка (сопрано), артистка розмовного жанру. Дочка В. Калина, дружина С. Магмета, онука Г. Борисоглібської. Навч. у г-зії «Рідної школи» та філії Муз. ін-ту ім. М. Лисенка (викл. С. Людкевич; обидві – Тернопіль, 1930–35), театр. студії (1937–39), закін. укр. г-зію (1938; обидві – Львів). Виступала у трупах В. Блавацького і Й. Стадника у Львові. 1944 емігрувала до Німеччини, де перебувала у таборах для переміщ. осіб, була акторкою в Театрі Й. Гірняка та О. Добровольської, з яким 1949 виїхала до США. Від 1954 виступала в «Ансамблі легкого жанру», де переважно декламувала поезію, читала художні і театр. монологи. Брала участь в імпрезах, мист. заходах, творчих вечорах. Тривалий час виступала у складі вокал. дуету (разом із І. Кононів) у США та Канаді.

Ролі: Доріна («Тартюф» Ж.-Б. Мольєра), Муму Гризетка («Загублений скарб» І. Алексевича), Ліда («Тайна доктора Горошка» І. Керницького), Люба («Хміль» Діми), Мотря (однойм. сценічна інсценізація Г. Лужницького), Голос Поета («Мойсей» за І. Франком).

Літ.: Театр-студія Йосипа Гірняка і Олімпії Добровольської. Нью-Йорк, 1975; Олійник Л. У 40-ий день втрати св. п. В. Калин-Магмет // Свобода. 1987, 12 груд.

П. З. Гуцал


Покликання на статтю