Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв — Енциклопедія Сучасної України

Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв

КАМ'ЯНЕ́ЦЬ-ПОДІ́ЛЬСЬКИЙ КО́ЛЕДЖ КУЛЬТУ́РИ І МИСТЕ́ЦТВ Засн. 1930 як Кам'янець-Поділ. школа з підготовки спеціалістів для політосвіт. закладів та заг.-осв. шкіл; функціонували фортепіан., інструм. і пед. відділи. Під час нім. окупації не діяла. Поновлено 1944 як технікум політосвіти з відділ. бібліотеч. та клуб. роботи; навч. 240 осіб. Від 1947 – технікум підготовки культ.-осв. працівників. Створ. заоч. відділ, театр. і бібліотеч. гуртки, концертні групи, засн. г. «Радянський студент». Від 1961 – культ.-осв. уч-ще. Відкрито спеціалізації хор. співу, режисури, хореографії, нар. та духових інструментів; здійснено перехід на 4-річ. термін навч. Від 1990 – уч-ще культури. Додано спеціальності «образотворче та ужитк. мист-во», «муз. мист-во», «кінофотовідеосправа». Від 2009 – сучасна назва. Підпорядк. упр. культури Хмельн. облдержадміністрації. Здійснює підготовку молодших спеціалістів у напрямках «нар. художня творчість», «бібліотечна справа», «діловодство», «декор.-ужитк. мист-во», «муз. мист-во»; форми навч.: денна (350 студентів) і заочна (60 осіб). Працюють 92 викл., зокрема засл. діяч мист-в України В. Чорнобиль та засл. арт. України О. Царук. Серед випускників – П. Богонос, В. Василашко, О. Омецінський, О. Титов. Перший дир. – З. Комінек (1930–44), від 2004 – Р. Нелюбов.

Літ.: Булаєнко В. О., Климчук Л. В. Кам'янець-Подільський коледж культури і мистецтв: історія та сучасність. Кам'янець-Подільський, 2010.

О. Я. Павлюк

Статтю оновлено: 2012

Покликання на статтю
О. Я. Павлюк . Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2012. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=10956 (дата звернення: 21.10.2021)