Зєлик-Гомотюк Ірина — Енциклопедія Сучасної України

Зєлик-Гомотюк Ірина

ЗЄ́ЛИК-ГОМОТЮ́К Ірина (08, за ін. даними – 19. 10. 1929, м-ко Гусятин Копичен. пов., нині смт Терноп. обл.) – живописець. Чл. Об'єдн. укр. мистців Америки, Амер. асоц. митців. В Укр. катол. ун-ті в Римі брала участь в упорядкуванні музей. експонатів та картин. галереї. Закін. живописні студії у Коннектикут. ун-ті (м. Гартфорд, США), приватно навч. у М. Мороза. Від 1944 – в Австрії. Закін. Зальцбур. г-зію. Від 1949 – у США. Учасниця худож. виставок від 1962. Персон. – у Нью-Йорку (1975, 2007), Філадельфії, Нью-Гейвені, Чикаґо, Кергонксоні (2008). В імпресіоніст. стилі малює краєвиди, натюрморти, архіт. споруди. Переважають краєвиди, архіт. об'єкти Італії та Греції. Окремі полотна зберігаються у Музеї Укр. катол. ун-ту в Римі.

Тв.: «Церква в Гантері», «Ріка Гадсон», «Кастель Ґандольфо, Італія», «Куфштайн, Австрія», «Каплиця над албанським озером», «Замок і озеро у Санкт-Ґаллені», «Калина», «Будяки», «Півонії», «Гладіоли», «Незабудки», «Зима в Україні», «Патріарх Йосиф Сліпий» (співавт.).

Літ.: Галів М. Творчість ясна і тиха, мов молитва // Свобода. 2007, 7 груд.; Максимович А. Виставка малярських картин І. Гомотюк Зелик на Coюзівці // Там само. 2008, 26 груд.

О. В. Гофман


Покликання на статтю