Волинське Українське об’єднання — Енциклопедія Сучасної України

Волинське Українське об’єднання

ВОЛИ́НСЬКЕ УКРАЇ́НСЬКЕ ОБ’Є́ДНАННЯ – політична організація. Утвор. 29 червня 1931 на установ. з’їзді у Луцьку з ініціативи польс. воєводи Г. Юзефського та укр. послів і сенаторів, обраних до польс. сейму за списком Безпартій. блоку співпраці з урядом. Орг-ція об’єднувала емігрантів із Наддніпрян. України, прихильників С. Петлюри і місц. прихильників угоди з Польщею, які підтримували політику Ю. Пілсудського. За допомогою влади В. у. о. сформувало свої представництва у сеймі (5–6 послів) і сенаті (1– 2 сенатори), що протистояли укр. парламентарям із Галичини. За свою лояльність до Польщі домагалося поступок у церк. і культур. сферах, однак без значного успіху. Перший голова – П. Певний, від 1936 – С. Тимошенко. Друк. органи: г. «Українська нива», від 1937 – «Волинське слово». Припинило діяльність у вересні 1939.

Літ.: W. Mędrzecki. Województwo wołyńskie 1921–1939: Elementy przemian cywilizacyjnych, społecznych i politycznych. Wrocław, 1988.

О. Ю. Зайцев

Статтю оновлено: 2006

Покликання на статтю
О. Ю. Зайцев . Волинське Українське об’єднання // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=27580 (дата звернення: 29.09.2021)