Братченко Станіслав Никифорович — Енциклопедія Сучасної України

Братченко Станіслав Никифорович

БРА́ТЧЕНКО Станіслав Никифорович (09. 09. 1936, м. Красний Луч, нині Луган. обл.) – археолог. Канд. істор. н. (1969). Закін. археол. філію Ленінгр. ун-ту (1959), аспірантуру Ін-ту археології АН УРСР (1967). Працював дир. заповідника «Танаїс» (с-ще Недвіговка Ростов. обл., РФ); ст. н. с. Ін-ту зоології АН УРСР та Ін-ту археології НАНУ. Наук. дослідж. з археології доби бронзи. Провів велику кількість археол. розкопок у Ростов. (РФ), Луган., Донец. та Черкас. обл. Керував роботами Донец. та Сіверськодонец. археол. експедицій. Серед досліджених об'єктів – Лівенцівське поселення, могильник та фортеця в дельті Дону, кургани донец. катакомбної культури у Луган. обл. Розробник сучас. методики розкопок курганів за допомогою землерий. техніки. Виділив кам'янсько-лівенцівську групу пам'яток на Сх. Криму та в дельті Дону (1985).

Пр.: Нижнее Подонье в эпоху средней бронзы. К., 1976; Донецька катакомбна культура раннього етапу. Лг., 2001; Рідкісні бронзові знаряддя з катакомб Сіверськодонеччини та Донщини (ІІІ тис. до н. е.). Лг., 2001 (співавт.).

Літ.: До 60-річчя Станіслава Никифоровича Братченка // Археологія. 1996. № 3; К 60-летию друга и учителя // Истор.-археол. исследования в Азове и на Нижнем Дону в 1994 г. Азов, 1997. Вып. 14.

В. В. Отрощенко


Покликання на статтю