Антонович Катерина Михайлівна — Енциклопедія Сучасної України

Антонович Катерина Михайлівна

АНТОНО́ВИЧ Катерина Михайлівна (дівоче – Серебрякова; 1884, Харків – 22. 02. 1975, Вінніпеґ, Канада) – живописець, графік. Дружина Дмитра, мати Марка та Михайла Антоновичів. Проф. історії. Почес. чл. УВАН, т-ва ім. Лесі Українки. Навч. у Харків. школі рисування, 4 роки – у мед. ін-ті в С.-Петербурзі, потім – Київ. академії мист-в (у В. Кричевського, М. Бойчука). Була відряджена академією до Ржищева викладати у місц. пед. ін-ті малювання. Студіювала мист-во в Італії, Швейцарії, Німеччині та Франції. Закін. курс філософії й мист-ва в УВУ у Празі. Від 1923 – за кордоном. Від 1945 – у Вінніпезі. Співпрацювала в ж. «Волошки». Видавала ж. «Нашим дітям», який сама ілюструвала. Була співроб. ж. «Жіночий світ», «Нові дні», у яких друкувала спогади й статті. 1945 засн. школу рисування й живопису для молоді, яку очолювала бл. 20 р. Виставляла свої праці у Харкові, Києві, Празі, Вінніпезі, Монреалі, Торонто, Нью-Йорку, Детройті, Філадельфії. Викладала у Вінніпезі (до 1975).

Тв.: живопис – «Студентка», «Портрет професора В. Біднова», ілюстрація до казки «Івасик-Телесик».

Пр.: Роля української жінки в праці УВУ. 1953; Український Народній Одяг: Практичні Поради. Взори. 1954; З моїх споминів. 1965–73. Т. 1–5; Український одяг: Історичні замітки, одяги козацької доби. 1976 (усі – Вінніпеґ).

Літ.: Книга творчості українських митців поза Батьківщиною. Філадельфія, 1981; Світова виставка українських митців. Торонто, 1982; Марунчак М. Г. Біографічний довідник до історії українців Канади. Вінніпеґ, 1986.

Л. Г. Рева


Покликання на статтю