ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Коновальця Є. Історико-меморіальний музей

КОНОВА́ЛЬЦЯ Є. Історико-меморіальний музей Засн. 1990 з ініціативи Товариства української мови у родин. будинку Є. Коновальця в с. Зашків Жовків. р-ну Львів. обл. 1991 з нагоди 100-річчя від його дня народж. побл. музею встановлено пам’ятник (скульптор Р. Романович, арх. В. Потюк), який у тому ж році був зруйнований невідомими, однак незабаром відновлений (залишки першого пам’ятника виставлено у дворі). Від 1993 – відділ Львів. істор. музею. Експозицію розміщено у трьох кімнатах: перша висвітлює період дитинства і юнацтва, друга – військ. діяльність, третя – заснування та керівництво УВО й ОУН, боротьбу в підпіллі, обставини загибелі Є. Коновальця. Представлено меблі з його помешкання у Римі, численні документи й фото, укр. і зарубіж. вид., що частково відтворюють б-ку Є. Коновальця; предмети побуту родини: ікона св. Терези, серветка, яку вишила мати, крісло батька (побл. будинку ростуть три дуби, посаджені ним на честь синів). Щорічно співроб. музею проводять ювіл. заходи до дня народж. та річниці загибелі Є. Коновальця, від 2005 – молодіж. фестиваль «На Фестини до Євгена». Директор – І. Селецький (від 2002).

О. Є. Яцкович

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Коновальця Є. Історико-меморіальний музей / О. Є. Яцкович // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-1452

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

14-й

Дата виходу друком тому:

2014

Дата останньої редакції статті:

2014

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Музеї

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

1452

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Кенс
Людина  |  Том 12 | 2012
К. О. Недоспасова
Надольський
Людина  | Том 22 | 2020
О. В. Шишка
Голод
Людина  |  Том 6 | 2006
А. І. Жуковський

Нагору