ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Зимові види спорту

ЗИМО́ВІ ВИ́ДИ СПО́РТУ. Розрізняють зимові види спорту на снігу (біатлон, фристайл, гірськолижний спорт, лижні гонки, лижне двоборство, стрибки на лижах з трампліна, сноубординґ), на льоду (бобслей, керлінґ, хокей, фігурне катання на ковзанах, ковзанярський спорт, санний спорт, шорт-трек, скелетон, буєрний спорт, хокей з м’ячем), а також зимове плавання.

Основні зимові види спорту входять у програму Зимових Олімпійських ігор. За даними 2010 року спортивні та фізкультурні організації України культивують 14 видів. Для заняття ними функціонує близько 300 різних спортивних споруд, зокрема 139 лижних баз, 2 криті льодові стадіони, 27 льодових доріжок і майданчиків, 22 трампліни для стрибків на лижах, 5 стаціонарних стрільбищ для біатлону, 6 спортивних залів для фігурного катання на ковзанах і хокею, 8 обладнаних трас із підйомниками для гірськолижного спорту, 4 лижоролерні траси для літньо-осінньої підготовки спортсменів з біатлону, лижних перегонів, лижного двоборства і ковзаняр. спорту, а також понад 20 майданчиків для гри в хокей.

Серед найкращих споруд – база «Динамо» (Суми), комплексні спортивні бази «Тисовець» і «Славське» (обидва – Соколівський р-н Львівської обл.), що відповідають міжнародним стандартам, «Авангард» і «Україна» (смт Ворохта Івано-Франківська обл., льодовий стадіон у Києві та палаци у Дніпропетровську, Києві, Одесі, Харкові. Для масового гірськолижного туризму, активного відпочинку є добре обладнані готелі в Рахові, Хусті, Сколому (усі – Закарпатська обл.), Яремчі, Верховині (обидва – Івано-Франківська обл.), Воловці, Кременці (Тернопільська обл.) та ін.

С. К. Фомін

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Зимові види спорту / С. К. Фомін // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2010. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-16121. – Останнє поновлення : 30 листоп. 2023.

Том ЕСУ:

10-й

Дата виходу друком тому:

2010

Дата останньої редакції статті:

2023-11-30

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

16121

Кількість переглядів цього року:

1412

Схожі статті

Довбуш
Спорт  | Том 8 | 2008
П. З. Гуцал
Баскетбол
Спорт  | Том 2 | 2003
В. Г. Окіпняк
Динамо
Спорт  | Том 7 | 2007
В. І. Гавриляк

Нагору