Здоровлє
«ЗДОРО́ВЛЄ» — перша науково-популярна медична газета. Виходила українською мовою щомісяця від січня 1912 до червня 1914 у Львові з девізом «В здоровому тілі здорова душа, де сила — там воля витає!». Заснована і головний редактор — Є. Озаркевич, який за 2 роки опублікував у місячнику десятки матеріалів найрізноманітнішої тематики. Видавець — Руське, згодом Українське лікарське товариство; наклад 400 прим.
У місячнику закладено основи розвитку української медичної термінології, гігієни, курортології, рекреаційного використання Карпатського регіону, профілактичного напрямку. Газета містила наукові та науково-популярні статті про проблеми здоров’я і захворюваності різних народів, новини світової медицини, рецензії, поради, інформацію про голод та пов’язані з ним хвороби, про епідемію холери 1913 в Угорщині, гомеопатію, біологічні і психологічні аспекти сну. Автори звертали увагу на гігієну шкіри та одягу, розглядали питання професійної патології, аналізували тривалість життя різних верств населення (зокрема фабричних робітників).
За авторством Є. Озаркевича надруковано матеріали про профілактику захворювань, гігієну праці залізничників, гірників, фабричних робітників та школярів. У циклі статей про курорти Гуцульщини наголошено на необхідності рекреаційного використання Карпатського регіону, зокрема подавалася інформація про облаштування «кліматичних станцій» — Космач, Жаб’є, Підлюте (про відкриття в останньому першого українського санаторію для хворих на туберкульоз студентів). Опубліковано частину (бл. 3-х тис. слів) медичного словника Є. Озаркевича, що містив переклади латинських, німецьких та французьких термінів.
Серед авторів — І. Горбачевський, С. Дрималик, С. Вітошинський, П. Турянський, П. Франко. Розповсюджували серед лікарів-українців Австро-Угорщини та за кордоном, серед української інтелігенції, заможних селян. В УРСР видання замовчували як націоналістичне. Відновлене 1989 Українським лікарським товариством як газета «Народне здоров’я».