ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Донбаскабель

«ДОНБАСКА́БЕЛЬ» – підприємство з виготовлення кабельно-провідникової продукції. Розташ. у Донецьку. Засн. 1961 як Донец. кабел. завод на базі Центр. електромех. майстерень тресту «Шахтобудмеханізація». 1962 на підприємстві розпочато випуск контрол. та силового кабелю. Протягом 1965–80 тут введено в дію цехи з виготовлення гуми, шланг. і шахт. кабелю, дільниці з виготовлення склообмотувал. проводу, товарів нар. вжитку. У серед. 1980-х рр. підприємство було серед найбільших з випуску кабел.-провідник. продукції в Україні. Від 1994 – ВАТ з сучас. назвою. Від 2000 – у складі корпорації «Укрпідшипник», від 2007 – у складі ВАТ «Північкабель-Холдинг» (С.-Петербург). Нині «Д.» виготовляє понад 100 видів кабел.-провідник. продукції (у номенклатурі – понад 2 тис. маркорозмірів), зокрема шахтні, з гумовою та пластмасовою ізоляцією, силові, зварювальні, спеціаліз. призначення кабелі. Її асортимент постійно розширюється за рахунок випуску нових конструкцій кабелів і проводів відповідно до потреб замовників. Серед оригін. виробів – кабель з гумовою ізоляцією підвищеної потужності та перерізу. Осн. напрями експорту: країни СНД, Сх. Європи, Балтії, Пд.-Сх. Азії. Частка продукції у заг.-укр. обсязі складає 10 %. На підприємстві постійно здійснюється модернізація виробництва. Кількість працівників (2007) – 560 осіб. Перший дир. – В. Побігайло (1962–71), від 2002 – А. Поздняков.

Ю. В. Кайдаш

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Донбаскабель / Ю. В. Кайдаш // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2008. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-20776

Том ЕСУ:

8-й

Дата виходу друком тому:

2008

Дата останньої редакції статті:

2008

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

20776

Кількість переглядів цього року:

8

Схожі статті

Донецький казенний завод хімічних виробів
Підприємcтва  | Том 8 | 2008
А. Т. Голодов
Житомирська панчішна фабрика Україна
Підприємcтва  | Том 9 | 2009
О. В. Богатова
Гостомельський склозавод
Підприємcтва  | Том 6 | 2006
О. В. Микитенко

Нагору