ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Донецький завод високовольтних опор

«ДОНЕ́ЦЬКИЙ ЗАВО́Д ВИСОКОВО́ЛЬТНИХ ОПО́Р» – підприємство електроенергетичної галузі промисловості. Розташ. у Донецьку. Засн. 1943 на базі тресту «Донбасмережабуд» як майстерня з незнач. кількістю працівників. Від 1963 – Мушкетів. завод металоконструкцій. Від 1970 – сучасна назва. 1963 тут введено в дію цех гарячого цинкування потуж. 20 тис. т на рік. Від 1964 підприємство постачає свою продукцію на зовн. ринок – 45 тис. т металоконструкцій для передачі потужностей Асуан. ГЕС (Єгипет). Здійснювало також постачання на Кубу, в Сирію, Ірак, В’єтнам, Пакистан, Індію, Лівію, Афганістан, Ісландію, Німеччину, Фінляндію, РФ тощо. Від 1994 – ВАТ, від 2004 – ЗАТ. Нині «Д. з. в. о.» є провід. підприємством з виробництва болтових метал. опор ліній електропередачі напругою від 35 до 1150 кВ, веж стільник. зв’язку, металоконструкцій для вітрових установок і дорож. огороджень бар’єр. типу. У 1940–90-х рр. на заводі виготовлено понад 1 млн т металоконструкцій ліній електропередачі, відкритих розподільчих установок, антен. веж тощо. Кількість працівників (2007) – 600 осіб. Перший дир. – В. Селехов, від 1996 – В. Семенов.

О. В. Красилов

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Донецький завод високовольтних опор / О. В. Красилов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2008. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-20837

Том ЕСУ:

8-й

Дата виходу друком тому:

2008

Дата останньої редакції статті:

2008

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

20837

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Зміївська теплова електростанція
Підприємcтва  | Том 10 | 2010
О. М. Чумаченко
Дніпропетровський завод прокатних валків
Підприємcтва  | Том 8 | 2008
О. С. Мельников

Нагору