ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Дністровське водосховище

ДНІСТРО́ВСЬКЕ ВОДОСХО́ВИЩЕ – водосховище у межах міста Новодністровськ Чернівецької області. Утвор. 1981 при спорудженні Дністровської ГЕС. До складу гідровузла входять: осн. водосховище з ГЕС, буферне водосховище та гідроакумулююча електростанція (ГАЕС). Буд-во буфер. водосховища та ГАЕС не закінчене. Д. в. забезпечує потреби енергетики, водопостачання, зрошення, а також використовується для судноплавства та регулювання водного режиму у період повеней на території України і Молдови. Під час нересту (квітень–червень) спрацювання водосховища не перевищує 0,1 м на добу, а скид у нижній б’єф – 1000 м3/сек. (за винятком періоду паводків). У літньо-осін. період Д. в. здійснює компенсувал. регулювання стоку з метою забезпечення потреб споживачів від греблі водосховища до гирла Дністра. Узимку воно працює в енергет. режимі. Завдяки сприятливим топогр. умовам водосховище не має мілководь; дуже мало і підтоплених земель. Буферне водосховище призначене для вирівнювання пропусків із Д. в. при добовому та тижневому регулюванні потужності ГЕС. За проект. даними, пл. водного дзеркала Д. в. 591 га, довж. – 20 км, макс. шир. – 270 м, макс. глиб. – 9 м, середня глиб. – 5,3 м, повний об’єм – 31 млн м3, корисний – 23,4 млн м3.

Літ.: Нагірняк І. На Дністровській ГАЕС – пусковий період // ГУ. 2008, 3 лип.

А. В. Яцик

Рекомендована література

  1. Нагірняк І. На Дністровській ГАЕС – пусковий період // ГУ. 2008, 3 лип.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Дністровське водосховище / А. В. Яцик // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2008. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-22318

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

8-й

Дата виходу друком тому:

2008

Дата останньої редакції статті:

2008

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Водойми

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

22318

Кількість переглядів цього року:

20

Схожі статті

Здвиж
Водойми  | Том 10 | 2010
М. Ю. Костриця
Білий Черемош
Водойми  | Том 2 | 2003
М. І. Кирилюк
Ірдинь
Водойми  | Том 11 | 2011
Т. Л. Андрієнко

Нагору