ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Дзвони Лемківщини

«ДЗВО́НИ ЛЕ́МКІВЩИНИ» – часопис Всеукраїнського товариства «Лемківщина». Засн. у квітні 1994 у Тернополі. Газета продовжує традиції лемків. преси, започатк. г. «Наш Лемко» у Львові (1934–39). Виходила спочатку як місячник, згодом – двічі на місяць українською мовою; подають також окремі матеріали лемків. говіркою. Наклад 1000 прим. Висвітлює життя лемків в Україні, культурно-громад. діяльність лемків. т-в й осередків, публікує спогади краян, документи і факти про депортацію, офіц. звернення, листи та відповіді уряд. чиновників, матеріали зборів і конф., поет. та прозові твори, календарі, оголошення і вітання, хроніки новин, посмертні згадки, рисунки, світлини. 1999 опубл. два числа літ.-мист. додатка з однойм. назвою. Від 2003 окремо виходить «Лемківська сторінка». Розповсюджується в Україні та серед лемків. громад Польщі, Словаччини, Хорватії, США, Канади. Ред. – П. Сорока, від 1999 – І. Дуда.

І. М. Дуда

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Дзвони Лемківщини / І. М. Дуда // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2007. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-24070

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

7-й

Дата виходу друком тому:

2007

Дата останньої редакції статті:

2007

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Світ-суспільство-культура

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

24070

Кількість переглядів цього року:

5

Схожі статті

Грабовецькі
Світ-суспільство-культура  | Том 6 | 2006
П. І. Арсенич
Лісок
Світ-суспільство-культура  | Том 17 | 2016
Б. Т. Рідуш
Воловецька верховина
Світ-суспільство-культура  | Том 5 | 2006
І. П. Ковальчук

Нагору