ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Десна, Десенка

ДЕСНА, Десенка – річка у Козятинському, Калинівському, Липовецькому і Вінницькому районах Вінницької області, ліва притока Південного Бугу. Довж. 81 км, пл. бас. 1380 км2. Бере початок із джерел на Пн.-Зх. від с. Флоріанівка Козятин. р-ну. Долина коритоподібна, завширшки до 2,5 км, завглибшки до 30 м. Заплава переважно двостороння, шир. до 300 м; заболочена з вільшняками. Річище звивисте, пересічна шир. його 5–15 м, макс. – до 30 м. Глиб. 0,5–1,2 м (у межень), макс. – до 5 м. Похил річки 0,7 м/км, швидкість течії 0,1–0,2 м/сек. Живлення мішане. Льодостав триває від серед. грудня до серед. березня. Стік зарегульов. ставками (бл. 400) та невеликими водосховищами. Воду використовують для тех. водопостачання, побут. потреб та наповнення ставків. Розвинене рибальство. Рекреаційна зона. У бас. Д. – м. Калинівка, смт Турбів і Десна.

Г. І. Денисик

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Десна, Десенка / Г. І. Денисик // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2007. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-26306

Том ЕСУ:

7-й

Дата виходу друком тому:

2007

Дата останньої редакції статті:

2007

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

26306

Кількість переглядів цього року:

92

Схожі статті

Гнилоп'ять
Водойми  | Том 5 | 2006
М. Ю. Костриця
Гуйва
Водойми  | Том 6 | 2006
Б. Д. Панасенко
Мерчик
Водойми  | Том 20 | 2018
О. О. Винарчук

Нагору