ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Гайдай Михайло Михайлович

ГАЙДА́Й Михайло Михайлович (16. 11. 1931, м. Маріуполь, нині Донец. обл.) – фольклорист-славіст. Син Михайла, брат Зої Гайдаїв. Кандидат філологічних наук (1965). Закін. Київський університет (1954). Відтоді працював викл. української мови та літ-ри Київ. топограф. технікуму; 1957–59 – ред. відділу іноз. літ-ри видавництва «Дит. літ-ра»; від 1959 – старший науковий співробітник, від 2001 – провідний науковий співробітник ІМФЕ НАНУ. Автор праць з питань міжслов’ян. фольклор. зв’язків, історії чехословац.-укр. фольклорист. взаємин, богемістики та поетики слов’ян. нар. балади; проблем зв’язків фольклору з ін. видами мистецтва, етич. й естет. багатства фольклору та його ролі у розвитку ідеї Відродження й бароко на слов’ян. терені. Перекладач і упорядник збірників слов’ян. фольклору, фольклору народів світу, творів франц. письменників, зокрема Анатоля Франса, Ґ. Флобера.

Пр.: Чехословацько-українські взаємини в сучасній фольклористиці. 1963; Західнослов’янська і українська балада про турецький полон // Слов’ян. літературознавство і фольклористика. 1967; Народна етика у фольклорі східних і західних слов’ян. 1972; Чеські та словацькі приказки та прислів’я. 1975; Етичні й естетичні принципи у слов’янській народній баладі. 1978; Розвиток стильових особливостей і мистецтво зображення людини в слов’янській народній баладі // Історія, культура, фольклор та етнографія слов’янських народів. 1983; Слов’янська фольклористика: Нариси розвитку. 1988 (співавтор); Методологічні принципи вивчення слов’янської балади в сучасній фольклористиці // Слов’ян. літературознавство і фольклористика. 1991 (усі – Київ); Перспективи дослідження фольклору слов’янських нацменшин в Україні // Слов’ян. світ. 2003. Вип. 3.

В. А. Юзвенко

Основні праці

Чехословацько-українські взаємини в сучасній фольклористиці. 1963; Західнослов’янська і українська балада про турецький полон // Слов’ян. літературознавство і фольклористика. 1967; Народна етика у фольклорі східних і західних слов’ян. 1972; Чеські та словацькі приказки та прислів’я. 1975; Етичні й естетичні принципи у слов’янській народній баладі. 1978; Розвиток стильових особливостей і мистецтво зображення людини в слов’янській народній баладі // Історія, культура, фольклор та етнографія слов’янських народів. 1983; Слов’янська фольклористика: Нариси розвитку. 1988 (співавтор); Методологічні принципи вивчення слов’янської балади в сучасній фольклористиці // Слов’ян. літературознавство і фольклористика. 1991 (усі – Київ); Перспективи дослідження фольклору слов’янських нацменшин в Україні // Слов’ян. світ. 2003. Вип. 3.

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Гайдай Михайло Михайлович / В. А. Юзвенко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-28196

Том ЕСУ:

5-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

28196

Кількість переглядів цього року:

17

Схожі статті

Омелянович-Павленко
Людина  |  Том 24 | 2022
О. М. Колянчук
Крижанівський
Людина  |  Том 15 | 2014
Т. В. Смирнова
Бекташев
Людина  |  Том 2 | 2003
Ю. У. Кандимов

Нагору