ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Вуглемеханізація Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут

«ВУГЛЕМЕХАНІЗА́ЦІЯ» Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут  — наукова установа, що займається розробленням та організацією виробництва устаткування для видобутку вугілля. Засн. 1960 у Луганську як «УкрНДІгідровугілля», від 1972 — гол. структурна одиниця НВО «Вуглемеханізація», від 1997 — Держ. ВАТ із сучас. назвою. У структурі Інституту — 8 н.-д. та проектно-конструктор. відділів (надґрунтових, монорейкових доріг і обслуговування підзем. транспорту, гідромеханізації, технології та механізації допоміж. процесів на стаціонар. установках та вантажно-розвантажувал. робіт, технології та механізації при проведенні та утриманні виробок), а також окремий підрозділ — експерим. база «Вуглемеханізація». Гол. завдання Інституту — розроблення і впровадження у виробництво високоефектив. машин. устаткування, пристроїв, інструменту та технологій з метою комплекс. механізації допоміж. робіт і ручної праці при видобутку вугілля. Створює нову техніку та технології, що забезпечують зниження трудомісткості доставки, монтажу та демонтажу механізов. комплексів, проведення підготовчих робіт, утримання та ремонт гірн. виробок, обслуговування стаціонар. установок, застосування гідромеханізації для видобутку вугілля, гідротранспортування вугілля й породи у шахті, розташування породи на поверхні з урахуванням охорони довкілля тощо. Фахівці Інституту розробили та впровадили у виробництво монорейкові та канатні дороги для механізов. доставки матеріалів, устаткування й людей у гірн. виробки, типорозмірні ручні лебідки для вантажно-розвантажувал. робіт, платформи для переміщення габарит. та негабарит. елементів аркового кріплення, трубопровідну арматуру, шахт. рейковий інструмент — усього понад 90 найменувань гірничошахт. устаткування. Інститут бере участь у виконанні Держ. програм з підвищення безпеки праці на вугіл. шахтах і є провід. установою в Україні з вирішення питань стикування конвеєр. стрічок мех. шарнір. з’єднувачами. Серед відомих науковців — Б. Брагін, Н. Офенгенден та ін. Перший дир. Інституту — М. Губанов (1960–62), від 1986 — О. Кузнецов.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2006
Том ЕСУ:
5
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Наукові центри
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
30082
Вплив статті на популяризацію знань:
35
Бібліографічний опис:

Вуглемеханізація Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут / А. А. Хомусько // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-30082.

Vuhlemekhanizatsiia Naukovo-doslidnyi i proektno-konstruktorskyi instytut / A. A. Khomusko // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2006. – Available at: https://esu.com.ua/article-30082.

Завантажити бібліографічний опис

Івано-Франківський інститут агропромислового виробництва НААНУ
Наукові центри  |  Том 11  |  2011
М. С. Микитин
Імпульсних процесів і технологій інститут (ІІПТ) НАНУ
Наукові центри  |  Том 11  |  2011
В. М. Цуркін
Інформаційних технологій і засобів навчання Інститут НАПНУ
Наукові центри  |  Том 11  |  2011
О. М. Спірін, В. М. Дем’яненко
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору