ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Грузький Яланчик, Грузький Єланчик

ГРУЗЬКИ́Й ЯЛА́НЧИК, Грузький Єланчик – річка у Старобешівському, Тельманівському та Новоазовському районах Донецької області. Впадає у Таганрозьку затоку Азовського моря. Назва синтезована від укр. «грузький» та тюрк. «алан» («єлан») – лука, пасовище. Довж. 91 км, пл. бас. 1100 км2. Бере початок на Пн. Зх. від с. Кумачове Старобешів. р-ну. Шир. долини до 2,5 км, глиб. до 50 м. Річище помірно звивисте, шир. до 10 м, глиб. до 1,5 м. Похил річки 1,2 м/км. Гол. притока – Харцизька (права). Живлення снігове і дощове. Влітку у верхів’ї пересихає. Льодостав нестійкий, триває від кін. грудня до серед. лютого. Стік зарегульов. ставками. Воду використовують гол. чином для зрошування. Річище на окремих ділянках розчищене. На лівому березі Г. Я. розташ. Хомутівський степ (відділ. Українського степового природного заповідника). Гирло річки в межах м. Новоазовськ.

Ю. О. Кисельов

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Грузький Яланчик, Грузький Єланчик / Ю. О. Кисельов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-32084

Том ЕСУ:

6-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

32084

Кількість переглядів цього року:

5

Схожі статті

Грузька
Водойми  | Том 6 | 2006
Ю. О. Кисельов
Бурштинське водосховище
Водойми  | Том 3 | 2004
І. П. Ковальчук
Бистриця
Водойми  | Том 2 | 2003
О. О. Кагало

Нагору