ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Вектор Науково-дослідний інститут

«ВЕ́КТОР» Науково-дослідний інститут  — науково-дослідна установа, що вивчає прогресивні наукові та технічні проблеми. Підпорядк. Держ. комітету природ. ресурсів пром. політики України. Засн. 1971 у Києві на базі ВО «Електронмаш» як НДІ периферій. обладнання; від 1992 — НДІ програм.-тех. засобів інформації «Принт»; від 1994 — Держ. НДІ «Вектор»; 1996 до складу «В.» увійшов Інститут проблем конверсії і прогресив. технологій Міністерства маш.-буд. промисловості України. Від 2003 — ВАТ із сучас. назвою. У структурі Інституту відділи: комп’ютер. технологій, обробки інформації та проектування динаміч. систем; розробки та виготовлення електр. машин і приводів; розробки, досліджень, атестації та впровадження тех. засобів захисту інформації; тех. контролю та метрології; матеріал.-тех. забезпечення, зовн. кооперації та збуту; 3 лаб.; 2 сектори. Інститут виконує н.-д. та пошукові роботи, направлені на розроблення і виготовлення електродвигунів спец. призначення для бронетехніки та автомобілебудування; засобів захисту електрон. пристроїв; приладів введення і виведення інформації в апаратурі зв’язку. Науковці Інституту розробили і впровадили у серійне виробництво на Київ. ВО «Електронмаш», Одес. ВО «Електронмаш», Вінн. ВО «Термінал», Лубен. заводі лічил. машин (Полтав. обл.) понад 80 програмно-тех. комплексів та пристроїв обчислювал. техніки, серед них — накопичувачі на магніт. носіях; пристрої введення і виведення інформації (дисплеї, принтери, плотери, сканери); прецизійні електродвигуни і електроприводи на їх базі; програмно-тех. комплекси для автоматич. контролю параметрів. За ці розробки Держ. премію УРСР у галузі н. і т. отримали С. Забара (1976, 1981) та Ю. Ожиганов (1976). Серед ін. відомих науковців Інституту — В. Осінський. Перший дир. Інституту А. Незабитовський (1970–78), від 1998 — С. Абідов.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2005
Том ЕСУ:
4
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Наукові центри
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
32664
Вплив статті на популяризацію знань:
79
Бібліографічний опис:

Вектор Науково-дослідний інститут / С. Т. Абідов // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2005. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-32664.

Vektor Naukovo-doslidnyi instytut / S. T. Abidov // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2005. – Available at: https://esu.com.ua/article-32664.

Завантажити бібліографічний опис

Історії України Інститут НАНУ
Наукові центри  |  Том 11  |  2011
О. С. Рубльов
Біології південних морів Інститут ім. О. Ковалевського
Наукові центри  |  Том 3  |  2004
А. Г. Сивцова
Біології тварин Інститут УААН
Наукові центри  |  Том 3  |  2024
Р. Я. Іскра
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору