ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Блоха Панас Семенович

БЛОХА́ Панас Семенович (псевд. – Блохін; 1885, м. Бориспіль Пе­реяслав. пов. Полтав. губ., нині Київ. обл. – 03. 03. 1921, Харків) – громадсько-політичний діяч. Член УСДРП (1909). Від 1895 пра­цював на Київ. металооброб. заводі. 1905 заарешт. за звинувачен­ням у належності до УСДРП. Був ув’язн. у Київ. губ. тюрмі. 1907 після звільнення виїхав до Москви, працював у Союзі спо­жив. т-в, одночасно прослухав курс лекцій з кооперації й това­рознавства в Університеті Шанявського. 1911 повернувся до Києва, де працював у філії Моск. сою­зу спожив. т-в, одночасно від 1917– у кооп. товариствах працівників Пд.-Зх. залізниці. 1917 обраний чл. Київ. ради робітн. депутатів, був чл. її виконкому. У липні 1917 брав участь у Всеукр. робітн. з’їзді, був обраний до Всеукр. ради робітн. депутатів. За часів Гетьманату заарешт. за антигетьман. агітацію, але через мі­сяць був звільн. Продовжував нелегал. профспілк. роботу. З при­ходом до влади Директорії очо­лив Київ. профес. союз, від якого був делегов. 1919 на Київ. губ. з’їзд робітників, а з часом на Трудовий конгрес. 1919 обраний до контрол. комісії Трудового конгресу при уряді УНР. Після евакуації з Києва Директорії та уряду УНР переїхав до Вінниці, згодом у Зх. Україну. У листопаді 1919 інтернований поляками дотабору в Ланцуті. У січні 1920 виїхав до Варшави, де жив при укр. посольстві. У лютому 1920 за дорученням УНР передати листи B. Винниченку та М. Поршу їздив у Берлін. Після повернення жив у Кам’янці-Подільському. У червні 1920 повернувся до Києва, а за кілька тижнів був заарешт. за антибільшов. діяльність. Помер у лікарні, перебуваючи під слід­ством.

М. А. Білорус

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Блоха Панас Семенович / М. А. Білорус // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2004. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-35548

Том ЕСУ:

3-й

Дата виходу друком тому:

2004

Дата останньої редакції статті:

2004

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

35548

Кількість переглядів цього року:

3

Схожі статті

Зісельс
Людина  |  Том 10 | 2010
В. В. Овсієнко
Підгайний
Людина  | 2024
А. М. Авраменко
Камінський
Людина  |  Том 12 | 2021
О. І. Панченко

Нагору