ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Батьківщина

«БАТЬКІВЩИ́НА» – український культурний центр в Узбекистані. Створ. 1994 в Ташкенті як громад. організація, що сприяє українцям, народженим в Узбекистані та вихідцям з України у вивченні рідної мови, збереженні нац. культури, традицій, звичаїв. «Б.» проводить виставки художників Узбекистану укр. походження, вечори, присвяч. творчості класиків укр. літ-ри, концерти майстрів опер. сцени, фестивалі укр. пісні. 1995 центром засн. премію ім. Т. Шевченка та пам’ят. знак, яким нагороджуються особи й колективи за внесок у розвиток дружби та міжнац. злагоди. Від 1996 «Б.» видає літ.-інформ. вісник. Центр сприяв відкриттю товариства «Узбекистан-Україна»; трансляції на узбец. телебаченні передачі «В добрій хаті» (від 1997 виходить двічі на місяць); створенню у школі-ліцеї ім. Т. Шевченка неділ. класу з вивчення української мови. Центром організовано фольклор. ансамбль «Джерело» (2000). У співпраці зі студією «Узбектелефільм» знято д/ф «Українці в Узбекистані» (2000). За актив. участі Центру та фінанс. підтримки представників укр. громади 2002 на вулиці Т. Шевченка споруджено пам’ятник поетові.

Г. В. Мельничук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Батьківщина / Г. В. Мельничук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2003. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-41255

Том ЕСУ:

2-й

Дата виходу друком тому:

2003

Дата останньої редакції статті:

2003

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

41255

Кількість переглядів цього року:

6

Схожі статті

Лѣтопись Екатеринославской Ученой Архивной Комиссіи
Світ-суспільство-культура  | Том 17 | 2016
С. В. Абросимова
Купон
Світ-суспільство-культура  | Том 16 | 2016
Р. М. Шуст
Бойчукізм
Світ-суспільство-культура  | Том 3 | 2004
Т. І. Березюк

Нагору