ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Авіакомпанія Національні авіалінії України

АВІАКОМПА́НІЯ «НАЦІОНА́ЛЬНІ АВІАЛІ́НІЇ УКРАЇ́НИ» – авіаційна компанія, що займається перевезенням пасажирів та вантажів. Діє у системі Міністерства транспорту України. Створ. у лютому 1994 як регіон. відділ. держ. авіакомпанії «Авіалінії України» на базі відокремленої частини Київ. об’єднаного авіац. загону, що включала п’ятий льот. загін, авіац.-тех. базу, аерофотознімальне виробництво та ін. підрозділи. Від квітня 1995 – самост. підприємство (Київ. держ. авіапідприємство) у складі авіакомпанії «Авіалінії України», від квітня 1999 – Держ. авіакомпанія «Нац. Авіалінії України», від листопада 1999 – ВАТ із ниніш. назвою. Кер. – М. Плаксій (від 1999). Авіакомпанія володіє найбільшим в Україні парком літаків Ан-24 та спеціалізованих літаків Ан-30, що здійснюють перевезення як у межах України, так і за кордоном (Братислава, Бурґас, Варна). Обсяг внутрішніх регулярних перевезень в Україні, які виконують літаки Авіакомпанії, перевищує 50 % від загального обсягу цих перевезень в Україні. Авіакомпанія виконує також чартерні рейси. Має у своєму складі єдиний у цивіл. авіації України спеціаліз. підрозділ – аерофотознімальне виробництво. 1999 авіакомпанію нагороджено спец. призом «За організацію авіаційних турист. перевезень в Україні». Льотний склад авіакомпанії становить 32 %, інж.-тех. працівники з обслуговування авіатехніки – 20 % від заг. кількості працівників.

А. К. Драчевський

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Авіакомпанія Національні авіалінії України / А. К. Драчевський // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42337

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42337

Кількість переглядів цього року:

10

Схожі статті

Воларе
Підприємcтва  | Том 5 | 2006
С. О. Колос
Аеросвіт
Підприємcтва  | Том 1 | 2001
Т. С. Шевченко
Ефект
Підприємcтва  | Том 9 | 2009
С. М. Севідов

Нагору