ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Аеромобільні війська

АЕРОМОБІ́ЛЬНІ ВІЙСЬКА́ – високомобільний рід сухопутних військ. До них належать спеціально сформовані з’єднання, частини та підрозділи зі складу сухопутних військ і армійської авіації, підготовлені для спільних дій у тилу противника. Головним засобом пересування А. в. є вертольоти. Формування А. в. мають постійний штатний склад або залежно від завдання створюються як тимчасові угруповання, що містять піхотні, механізовані, парашутно-десантні, артилерійські частини (з’єднання), а також розвідувальні, саперні підрозділи, яких доставляють у райони виконання завдань на вертольотах або літаках.

Становлення А. в. армій багатьох країн пов’язане з прийняттям на озброєння вертольотів різного призначення. У зв’язку з цим з’явилася можливість вирішення одного з основних завдань сучасної війни – випередження противника в маневрі на полі бою та виграшу часу. З розвитком воєнної науки визначилися завдання А. в.: оволодіння важливими ділянками (районами) місцевості, плацдармами на великих водних перешкодах, гірськими перевалами, вузлами доріг; сприяння військам, які діють з фронту, у розвитку успіху та нарощуванні темпів наступу; дезорганізація роботи органів управління та установ у тилу противника; підсилення оточених військ та їх розблокування; попередження висування й організації введення в бій інших ешелонів (резервів) противника; відтягнення бойових формувань противника із зони бойових дій для забезпечення безпеки тилу та охорони його об’єктів. Способи застосування А. в. удосконалюються й широко відпрацьовуються в ході бойової та оперативної підготовки армій провідних країн світу. Особливу увагу приділяють використанню підрозділів А. в. на тактичному й оперативно-тактичному рівнях, а також застосуванню вертольотів як основних бойових машин А. в. У складі ЗС України є з’єднання А. в., на які покладено виконання бойових завдань у складних умовах.

В. М. Липовченко, Д. В. Чередниченко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Аеромобільні війська / В. М. Липовченко, Д. В. Чередниченко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-42712. – Останнє поновлення : 12 квіт. 2023.

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2023-04-12

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Військо і зброя

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

42712

Кількість переглядів цього року:

298

Схожі статті

Головний військовий клінічний шпиталь
Військо і зброя  | Том 6 | 2006
Г. Б. Перов
Дарницький табір військовополонених
Військо і зброя  | Том 7 | 2023
М. В. Коваль
Бойова підготовка
Військо і зброя  | Том 3 | 2004
В. В. Стрижевський

Нагору