ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Андріївка

АНДРІ́ЇВКА – селище міського типу Бердянського району Запорізької області. Знаходиться на р. Кільтиччя (притока Обиточної, бас. Азов. м.), за 150 км на Пд. Сх. від Запоріжжя, за 45 км на Пн. від Бердянська, з яким має автобус. зв’язок, та за 25 км від залізнич. ст. Єлизаветівка. Пл. 9,4 км2. Насел. 3950 осіб (2000): українців – 70 %, росіян – 29 %, проживають також болгари, білоруси, греки, молдавани, цигани. Заснували 1809 на місці татар. аулу Канжеґали переселенці з Полтав., Черніг. і Київ. губ. та кріпаки – втікачі з різних місць Росії. Назване на честь першого переселенця з Полтав. губ. Андрія Дерев’янка. На тер. А. – в осн. родючий чорнозем, неглибоко залягають червоний паолін, піски, граніт. У 1932–62 – райцентр. Від 1957 – смт. Під час окупації А. (6 жовтня 1941 – 17 вересня 1943) нім.-фашист. окупанти вивезли до Німеччини бл. 800 юнаків і дівчат; понад 100 жит. розстріляли. Нині в А. працюють агрофірма «Андріївська», ТОВ «Нива», АТ «Агротехсервіс», 11 фермер. госп-в, хлібзавод, млин, 2 олійниці, 4 ставки (для розведення риби та поливу), лісництво. Діють заг.-осв. та муз. школи, рай. лікарня, поліклініка, фельдшер.-акушер. пункт, Будинок культури, Будинок творчості, кінотеатр, 2 б-ки, музей, відділ. банку, готель, церква; ботан. заповідник місц. значення «Зелена гора». Відкрито меморіал воїнам, які загинули у 2-й світ. війні, та алею Слави, де встановлено погруддя Героїв Рад. Союзу М. Потапенка та В. Кравченка.

І. А. Страшко

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Андріївка / І. А. Страшко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2001. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-44205

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

1-й

Дата виходу друком тому:

2001

Дата останньої редакції статті:

2001

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Населені пункти

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

44205

Кількість переглядів цього року:

3

Схожі статті

Козельщина
Населені пункти  | Том 13 | 2013
В. Н. Жук, Г. Д. Сердюк
Затока
Населені пункти  | Том 10 | 2010
А. В. Троян, М. М. Горун
Вільним шляхом
Населені пункти  | Том 4 | 2005
Н. С. Ткачук

Нагору