ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Кулішенко Григорій Якимович

КУЛІШЕ́НКО Григорій Якимович (1908, с. Че­­репин, нині Корсунь-Шевченків. р-ну Черкас. обл. – 14. 10. 1939, м. Ваньсяні, провінція Сичуань, Китай) – військовик. Працював на цукр. заводі у м. Яготин (нині Київ. обл.). Закін. Військ. авіац. училище (1934). Служив у бомбар­дувал. авіації. 1938 на чолі групи льотчиків-добровольців прибув до Китаю з метою взяти участь у війні з Японією. Ескадрилья К. здійснила низку успіш. нальотів на військ. об’єкти ворога. Заги­нув у бою. У Китаї К. поважають як нар. героя, зокрема йому присвяч. декілька пісень і книг, 2014 розпочато зйомки х/ф про нього. У Корсуні-Шевченківському ім’ям К. названо вулицю, у м. Ваньсян встановлено пам’ятник (від 2004 – у переліку гол. міських меморіалів), який щороку відвідують бл. 50 тис. осіб.

М. І. Бушин

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кулішенко Григорій Якимович / М. І. Бушин // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-51404

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

51404

Кількість переглядів цього року:

16

Схожі статті

Бутусін
Людина  | 2023
Р. П. Судик
Шумаков
Людина  | 2023
Р. В. Пилипчук
Климчук
Людина  | 2023
Р. В. Пилипчук

Нагору