ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Коропець

КОРОПЕ́ЦЬ – річка у Козівському, Бережанському, Монастириському районах Тернопільської області, ліва притока Дністра. Довж. 78 км, шир. до 20 м, пл. водозбір. бас. 511 км2, пересічна глиб. 0,5–1,5 м. Бере початок з джерела на пн. від с. Козівка (Козів. р-ну). Долина до м. Монастириська трапецієподібна, нижче переважно V-подібна, завширш­­ки від 0,2 до 1,2 км, завглибшки 60–80 м. Річище звивисте, подекуди заболочене. Похил річки пересічно 2,5 м/км, у пониззі до 4,8 м/км. Живлення мішане, з переважанням дощового. Льодостав нестійкий, триває з поч. грудня до поч. березня. Гідрол. пости (від 1945) побл. м. Підгайці і смт Коропець (Монастирис. р-ну). Стік зарегульов. низ­­кою гребель і ставками. Воду використовують для с.-г. і побут. потреб, риборозведення. Екол. стан річки погіршав у зв’язку з надмір. розораністю земель, за­­будовою її нижньої частини, низькою залісненістю, меліора­­цією. На К. – міста Підгайці, Мона­стириська, смт Козова.

Л. П. Царик

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Коропець / Л. П. Царик // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-5148

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

14-й

Дата виходу друком тому:

2014

Дата останньої редакції статті:

2014

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Водойми

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

5148

Кількість переглядів цього року:

14

Схожі статті

Вовча
Водойми  | Том 4 | 2005
С. В. Степанян
Єзуч
Водойми  | Том 9 | 2009
І. І. Кураш
Мшана
Водойми  | Том 22 | 2020
І. П. Ковальчук

Нагору