ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Коростишівський гранітний кар'єр

КОРОСТИ́ШІВСЬКИЙ ГРАНІ́ТНИЙ КАР’Є́Р – підприємство каменеобробної галузі гірничодобувної промисловості. Розташ. у м. Коростишів Житомир. обл. Засн. 1967 на базі граніт. цеху Коростишів. райпобуткомбінату, який був одним із провід. підприємств у СРСР з виготовлення пам’ятників. Спеціалізується на видобуванні та обробленні червоних і сірих гранітів. Від 1973 експлуатує Ка­­м’янобрід. родовище габро. У серед. 1990-х рр. проведено ре­­конструкцію підприємства (кількість працівників – понад 100 осіб): удосконалено технологію видо­­бування та перероблення граніт. блоків, розпочато виготовлення виробів різних форм та діаметрів (до 130 см), виконання профіл. робіт, також розширено асортимент виробництва буд. матеріалів – облицюв. плитка, плитка типу «Скеля», дорож. та тротуар. шашки, різні види бруківки тощо. Виготовляє також фігурні точені вироби з каменю (вази, балясини, каміни). Продукцію кар’єру використано на багатьох відомих об’єктах Укра­­їни, зокрема на мемор. комплексі воїнам-визволителям 2-ї світової вій­ни у Луганську, меморіа­­лі пам’яті жертвам Скнилів. катастрофи у Львові, на Майдані Незалежності та залізнич. вокза­­лі у Києві, робітниками підприємства виготовлено футбол. м’яч, вста­­новлений на стадіоні «Україна» у Львові тощо. Кількість працівників (2012) – бл. 40 осіб. Голова правління – В. Вернер (від 1997).

Н. В. Бокій

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Коростишівський гранітний кар'єр / Н. В. Бокій // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-5186

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

14-й

Дата виходу друком тому:

2014

Дата останньої редакції статті:

2014

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Підприємcтва

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

5186

Кількість переглядів цього року:

6

Схожі статті

Броварський завод будівельних конструкцій
Підприємcтва  | Том 3 | 2004
М. О. Падій, Б. М. Полігушко
Книга
Підприємcтва  | Том 13 | 2013
М. О. Гринько
Казка
Підприємcтва  | Том 11 | 2011
С. В. Крупчан

Нагору