ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Курсант

КУРСА́НТ (від лат. cursus – напрям, рух, шлях) – громадянин, який поступив на військову службу і навчається на курсах, у військовій школі, училищі, інституті, академії, університеті за програмами підготовки офіцерського складу; військовослужбовець, який проходить підготовку у військовому навчальному центрі, навчальній частині або підрозділі; учень курсів. Терміном «К.» у РФ первісно називали слухачів прискорених курсів із підготовки команд. складу Червоної армії, які створювали від лютого 1918, згодом у СРСР – осіб, які навч. у військ. школах і училищах (у Рос. імперії їх називали кадетами, юнкерами, гардемаринами). Ця рад. традиція збереглася й у незалеж. Україні. Однак враховуючи зовн.-політ. курс держави на зближення з ЄС і НАТО, у ході реформування та оновлення ЗС України варто підшукати укр. відповідник поняття «К.».

С. П. Корінний

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Курсант / С. П. Корінний // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-52054

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Військо і зброя

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

52054

Схожі статті

Бронепоїзд
Військо і зброя  | Том 3 | 2004
М. Г. Гончарук, Д. П. Музиченко
Головний військовий клінічний шпиталь
Військо і зброя  | Том 6 | 2006
Г. Б. Перов
Одеські військові навчальні заклади
Військо і зброя  | Том 24 | 2022
Р. В. Пилипчук

Нагору