ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Кучурган

КУЧУРГА́Н – річка у Великомихайлівському, Котовському, Роздільнянському і Фрунзівському районах Одесь­кої області, впадає у Кучурганський лиман. Довж. 119 км, пл. водозбір. бас. 2090 км2. Бере початок на сх. околиці с. Бочманівка Котов. р-ну. Долина у верхів’ї V-подібна, нижче – трапецієподібна; шир. до 2,5 км, глиб. до 140 м. Заплава двосто­роння, шир. 0,1–0,4 км. Річище помірно звивисте, завширшки від 5 до 46 м, на окремих ділянках утворює плеса. Похил річки 1,6 м/км. Живлення снігове і дощове. Льодостав триває від поч. грудня до поч. лютого. Вліт­ку пересихає. Вода гідрокарбонатно-сульфатна. Мінералізація 2,0–2,7 г/л. Стік зарегульов. ставками. Воду використовують для госп. і побут. потреб.

А. В. Сваволя, Н. Г. Чорноброва

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кучурган / А. В. Сваволя, Н. Г. Чорноброва // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-52497

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

52497

Кількість переглядів цього року:

89

Схожі статті

Мшана
Водойми  | Том 22 | 2020
І. П. Ковальчук
Каланчак
Водойми  | Том 12 | 2012
Т. В. Кунафіна
Морочне
Водойми  | Том 21 | 2024
Т. Л. Андрієнко

Нагору