ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Лаврівська Ірина Антонівна

ЛАВРІ́ВСЬКА Ірина Антонівна (18. 11. 1918, м. Бережани, нині Терноп. обл. – 22. 12. 2002, м. Буффало, шт. Нью-Йорк, США) – радіожурналістка, письменниця, актриса. Дружина Ю. Лаврівського. Навч. у Бережан. гімназії, де співала у хорі та брала активну участь у діяльності гімназій. драм. гуртка, потім – у драм. школі ім. Ч. Кжижа­новського при Львів. консерваторії. Від травня 1940 до червня 1941 разом з чоловіком у складі трупи Укр. держ. пересув. театру м. Бережани гастролювала у Галичині та на Волині. З поч. 2-ї світової вій­ни подружжя переїхало до Львова. Деякий час працювала в опер. театрі, а згодом перейшла до новоутвор. концерт. гурту «Веселий Львів». 1944 гурт переїхав до Мюнхена, концертував у робітн. таборах у різних містах Німеччини. Після 2-ї світової вій­ни подружжя емігрувало до США. 1950–68 пра­цювала на радіо – вела передачі для дітей, складала казки, дит. оповідання. Її казки друкувалися у різних укр. виданнях, збірниках, відзначалися літ. нагородами, а деякі з них увійшли до шкіл. хрестоматії. Авторка зб. оповідань для молоді «Перший козак в Америці» (Торонто, 1975; Л., 1995). Член Асоц. укр. акторів Америки.

Літ.: Мазурак Я. І. Бережанщина літературна: Біогр. довід. Бережани; Т., 2014.

Я. І. Мазурак

Рекомендована література

  1. Мазурак Я. І. Бережанщина літературна: Біогр. довід. Бережани; Т., 2014.
завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Лаврівська Ірина Антонівна / Я. І. Мазурак // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2016. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-52778

Том ЕСУ:

16-й

Дата виходу друком тому:

2016

Дата останньої редакції статті:

2016

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

52778

Кількість переглядів цього року:

22

Схожі статті

Новоселицька
Людина  |  Том 23 | 2021
Л. С. Криворучко
Муляр
Людина  |  Том 22 | 2020
С. О. Шевченко
Божко
Людина  |  Том 3 | 2016
Л. І. Жиліна

Нагору