Ленінським шляхом
«ЛЕ́НІНСЬКИМ ШЛЯ́ХОМ» – український політико-громадський, педагогічний та літературний часопис. Виходив у січні–квітні 1931 у м. Ростов-на-Дону (РФ) як друк. орган Пн.-Кавказ. крайвиконкому та продовження краснодар. ж. «Новим шляхом» (загалом 4 номери у 3-х вип.). Головний редактор – Ф. Чапала. До складу редколегії входили відповідальні за українізацію регіону визначні педагоги Д. Гончар, М. Лола, М. Михаєвич, А. Розін. Більшість статей висвітлювали темпи виконання планів українізації відповід. р-нів Кубані та Дону й поточні події політ. і госп. життя: «Про заходи у запровадженні українізації на Північному Кавказі», «Нещадно боротися на два фронти» (Ф. Чапала), «Українізація та культосвітні установи» (Д. Гончар), «Генеральна лінія партії й селянство» (М. Тихий); питання методики викладання в українізов. школах рідної мови та літ-ри: «Українська мова та література за методою проектів» (Ю. Сомко). Серед літ. публікацій – вірші Ф. Прийми «Війна», «Сівба», «Маслозавод», І. Луценка «Час кличе», «У цехах сонце», Д. Ніценко «Будивниче», «Свято революції», П. Оліянчука «Степ», «Вперед ідем», А. Паніва «Ми стоїм на варті Дніпрельстану…»; проз. твори С. Добровольського (уривок з роману «Маяк»), М. Михаєвича (уривок з повісті «Перекоп»), нариси О. Волиняка «Палають плавні», «Біле золото» та ін. Цінну фактологію та бібліогр. матеріли з історії укр. культур. життя на Кубані та Дону вміщено у постій. рубриках «Хроника», «Україна на допомогу Північному Кавказу», «Над чим працюють Північно-Кавказькі письменники?».
Літ.: Ламосова Н. Из истории украинской периодики Кубани 1920 – начала 1930-х годов // Украинистика в России: история, состояние, тенденции развития. К.; Москва; Уфа, 2010.
Р. І. Доценко, В. К. Чумаченко
Рекомендована література
- Ламосова Н. Из истории украинской периодики Кубани 1920 – начала 1930-х годов // Украинистика в России: история, состояние, тенденции развития. К.; Москва; Уфа, 2010. Google Scholar