ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Луценко Марія Михайлівна

ЛУЦЕ́НКО Марія Михайлівна (14. 01. 1945, с. Мицалівка Золотоніс. р-ну, нині Черкас. обл.) – фахівець у галузі технології виробництва продукції тваринництва. Доктор сільськогосподарських наук (1994), професор (2012). Державна премія України в галузі науки і техніки (2000). Закін. Укр. с.-г. академію (Київ, 1973). Від 1972 працює в Укр. НДІ прогнозування та випробування техніки і тех­нологій для с.-г. виробництва (смт Дослідницьке Васильків. р-ну Київ. обл.): від 1979 – зав. лаб. та відділу зоотех. оцінки машин і технологій для тваринництва та кормовиробництва, від 2008 – 1-й заст. дир. Основний напрям наукових досліджень – розроблення і впровадження новіт. технологій ви­роб-ва продукції тваринництва та їхнє тех. забезпечення. Обґрунтувала концепцію функціонування біотех. систем і комплексів у тваринництві, фізіол. основи створення сучас. техніки з урахуванням її гол. чинників – машини, людини і тварини.

Пр.: Биотехнологические системы в животноводстве. К., 1992 (спів­авт.); Перспективні технології виробництва молока. К., 2006 (спів­авт.); Прогресивні технології заготівлі, приготування і роздавання кормів: Наук.-практ. посіб. К., 2008 (спів­авт.); Концепция создания и внедрения современных комплексов по производству молока на энер­гетически сбалансированной и безопасной основе // Механізація та електрифікація с. господарства: Міжвід. темат. наук. зб. Глеваха, 2010 (спів­авт.); Проблеми і перспективи розвитку молочного тваринництва в Україні // Тех.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для с. господарства України: Зб. наук. пр. Укр. НДІ прогнозування та випробування техніки і технологій для с.-г. виробництва. Дослідницьке, 2014. Вип. 18(32), кн. 2.

В. І. Кравчук

Основні праці

Биотехнологические системы в животноводстве. К., 1992 (спів­авт.); Перспективні технології виробництва молока. К., 2006 (спів­авт.); Прогресивні технології заготівлі, приготування і роздавання кормів: Наук.-практ. посіб. К., 2008 (спів­авт.); Концепция создания и внедрения современных комплексов по производству молока на энер­гетически сбалансированной и безопасной основе // Механізація та електрифікація с. господарства: Міжвід. темат. наук. зб. Глеваха, 2010 (спів­авт.); Проблеми і перспективи розвитку молочного тваринництва в Україні // Тех.-технол. аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для с. господарства України: Зб. наук. пр. Укр. НДІ прогнозування та випробування техніки і технологій для с.-г. виробництва. Дослідницьке, 2014. Вип. 18(32), кн. 2.

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Луценко Марія Михайлівна / В. І. Кравчук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-59394

Том ЕСУ:

18-й

Дата виходу друком тому:

2017

Дата останньої редакції статті:

2017

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

59394

Кількість переглядів цього року:

22

Схожі статті

Копилов
Людина  |  Том 14 | 2014
В. Д. Зарічний
Маколінець
Людина  |  Том 18 | 2017
І. В. Голубєва
Манойло
Людина  |  Том 19 | 2018
В. М. Тихоненко

Нагору