ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Механізації тваринництва Запорізький науково-дослідний центр

МЕХАНІЗА́ЦІЇ ТВАРИ́ННИЦТВА Запорізький науково-дослідний центр Засн. 1930 на о-ві Хортиця у Запоріжжі як дослідна станція з механізації і електрифікації с. господарства. Від 1934 – Запоріз. філія ВНДІ механізації і електрифікації с. господарства. 1966 філію перетворено в Центр. НДІ механізації та електрифікації тваринництва Пд. зони СРСР ВАСГНІЛ, від 1971 – Центр. НДПТІ механізації та електрифікації тваринництва Пд. зони СРСР ВАСГНІЛ. 1989 на базі Інституту організовано НВО з механізації й автоматизації тваринництва Держагропрому СРСР. Від 1992 – Інститут механізації тваринництва УААН (від 2010 – НААНУ). 2011 реорганіз. у відділ біоекотех. систем у тваринництві ННЦ «Інститут механізації та електрифікації с. господарства». Від 2014 – сучасна назва. Центр створ. з метою забезпечення комплекс. наук. дослідж. з питань механізації, електрифікації та автоматизації виробництва продуктів тваринництва. Наукові дослідження: розроблення техніки, тех. засобів та технол. процесів для виробництва продукції тваринництва, спрямованих на підвищення якості і кількості вироблюв. конкурентоспромож. продукції тваринництва, підвищення продуктивності тварин і праці обслуговувал. персоналу. За роки свого існування Інститут виконував функції гол. організації з проблем комплекс. механізації технол. процесів у тваринництві. Ним розроблено пром. змінно-поток. технологію для молоч. ферм різних типорозмірів; комплекс науково обґрунтованих тех. рішень щодо контролю за фізіол. станом тварин і порушеннями технол. регламентів їхнього утримання; низку машин і устаткування для вирощування та відгодівлі молодняку великої рогатої худоби. У різні роки в Інституті функціо­­нували наук. школи з питань ком­­плекс. механізації свинарства (Л. Швейцарова), вівчарства (О. Ренсевича, А. Пашкова), скотарства (В. Сухорукова, В. Бережного), кормовиробництва (Ю. Новикова, В. Шацького), мікроклімату (В. Хорошилова), в галузі енергозбереження (О. Райченка) та ін. Директор – А. Парієв (від 2014).

Т. М. Коротченко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Механізації тваринництва Запорізький науково-дослідний центр / Т. М. Коротченко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2018. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-66745

Том ЕСУ:

20-й

Дата виходу друком тому:

2018

Дата останньої редакції статті:

2018

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

66745

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Кульчинський
Людина  |  Том 16 | 2016
Є. І. Шморгун
Єфименко
Людина  |  Том 9 | 2009
П. Г. Марков
Прінь
Людина  | 2023
Г. В. Чумак

Нагору