ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Молодий українець

«МОЛОДИ́Й УКРАЇ́НЕЦЬ» – журнал. Орган Спілки української молоді (СУМ) у Харбіні (Китай). Виходив неперіодично у 1-й пол. 1930-х рр., друкований на машинці накладом не більше 50 прим., до 1932 – нелегально. Відомо про два випуски, опубл. з ініціативи Ф. Богдана друкар. способом. 1-й вип. вийшов у вересні 1935 (обсяг – 14 сторінок, наклад – 400 прим.) рос. мовою з метою поширення його серед русифіков. молоді укр. походження. Вміщував матеріали на різні теми – інформацію про з’єднання двох місц. спілок укр. молоді, хроніку життя СУМ, рубрику «Наші завдання», ст. «Молодь на Великій Україні під комуністичною владою» Г. Северенюка, «Сепаратизм и Великая Россия» Р. Бариловича полеміч. характеру. 2-й вип. опубл. у березні 1936 обсягом 18 сторінок. Містив вірші «Молитва» та «Сонет» невідомого автора, розвідку «Наші завдання», написану під впливом доповіді «Що ж нам робити» д-ра М. Мілька, статті про необхідність розвитку укр. спорту – «Під чужим прапором» та «В здоровому тілі здорова душа» В. Яковенка, про проблеми виховання місц. укр. молоді – «Батьки і діти» Д. Барченка й «До питання української молоді» П. Яхна, про становище в СРСР – «На життя і смерть» Я. Оршана (О. Чемеринського), відомості про склад та хроніку з життя СУМ – «Дещо про наших членів» В. Глоби, спогади втікачів з СРСР – «Совітський рай і буржуазне пекло» К. Сулими та «Життя в концентраційних таборах», підпис. псевд. Невмирака, а також повідомлення «Жіночій відділ УНК» та «Свято Крут». Дата виходу і зміст наступ. випусків невідомі. Журнал розповсюджували серед членів СУМ, їхніх друзів та укр. молодіж. організацій за кордоном.

В. А. Чорномаз

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Молодий українець / В. А. Чорномаз // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2019. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-69029

Том ЕСУ:

21-й

Дата виходу друком тому:

2019

Дата останньої редакції статті:

2019

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

69029

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Ластівка
Періодика  | Том 16 | 2016
А. С. Лупан
Карафіліповіч
Людина  | Том 12 | 2012
Т. А. Поліщук
Єльська
Людина  |  Том 9 | 2021
Д. М. Говорун

Нагору