ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Мурашка

МУРА́ШКА – річка у Барському, Жмеринському, Шаргородському та Могилів-Подільському районах Він­ницької області, права притока Мурафи (басейн Дністра). Бере початок з джерел в околицях с. Матейків Барського р-ну. Довж. 68 км, пл. водозбір. бас. 444 км2. Долина у верхів’ях коритоподібна, нижче – переважно V-подібна, її шир. від 0,3 до 4 км. Заплава спочатку двостороння, частково заболочена, у серед. і ниж. частинах подекуди відсутня, здебільшого однобічна, шир. 100–200 м. Річище слабо звивисте, його шир. від 2 до 16 м, глиб. на перекатах 0,2–0,5 м, на плесах – до 1,5 м. Похил річки 2,5 м/км, є пороги. Притоки: Батіжок, Ковбасна, Мошкатівка, Рудька (усі – ліві). Живлення снігове й дощове. Характерні весняні повені (50–60 % річного стоку), льодо­став нестійкий, триває від кінця грудня до березня. Воду використовують для побут. потреб, промисловості, зрошення та розведення риби.

Літ.: Середнє Придністров’я. В., 2007.

Г. І. Денисик

Рекомендована література

  1. Середнє Придністров’я. В., 2007.Google Scholar

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Мурашка / Г. І. Денисик // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2020. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-70063

Том ЕСУ:

22-й

Дата виходу друком тому:

2020

Дата останньої редакції статті:

2020

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

70063

Кількість переглядів цього року:

39

Схожі статті

Мурафа
Водойми  | Том 22 | 2020
Г. І. Денисик
Верхнє солонецьке озеро
Водойми  | Том 4 | 2005
С. В. Шмалій, Т. І. Щербина
Вілія
Водойми  | Том 4 | 2005
Л. П. Царик

Нагору