ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Ковбуз Олексій Дмитрович

КО́ВБУЗ Олексій Дмитрович (05. 03. 1885, м. Городенка, нині Івано-Фр. обл. – 25. 07. 1966, Львів) – педагог, громадський діяч. Батько М. Ковбуз. Закін. Коломий. гімназію (нині Івано-Фр. обл., 1907), навч. на філол. факультеті Чернів. університету (1907–12). Працював пом. учителя у Кіцман. гімназії (нині Чернів. обл.), згодом – викладач класич. і укр. мов у Коломий. гімназії. 1914 мобілізов. до австро-угор. армії. Із проголошенням ЗУНР вступив до УГА, був сотником Буковин. полку. Деякий час перебував у таборі для інтернов. осіб у м. Ланцут (Польща). 1921 відновлений на посаді викл. грец., лат., нім. та польс. мов у Коломий. гімназії. Був активістом місц. виділу Кружка Т. Шевченка, чл. Пласту. 1931 переведений до польс. гімназії ім. П. Скарги у Рогатині (нині Івано-Фр. обл.). Від 1942 – директор Коломий. гімназії. Під час 2-ї світової війни допомагав гімназистам уникнути вивезення до Німеччини на примус. роботи та жорстоких розправ за співпрацю з підпіл. рухом, за що був заарешт. і ув’язнений. 1946–59 викладав у Львів. університеті. Автор метод. посібників із оптимізації вивчення класич. мов студентами ВНЗу.

Ю. Б. Ковалів

завантажити статтю

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Ковбуз Олексій Дмитрович / Ю. Б. Ковалів // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2013. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-7283

Том ЕСУ:

13-й

Дата виходу друком тому:

2013

Дата останньої редакції статті:

2013

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

7283

Кількість переглядів цього року:

18

Схожі статті

Устьянцев
Людина  | 2024
І. М. Березюк
Берло
Людина  |  Том 2 | 2003
Г. П. Герасимова
Бенч
Людина  |  Том 2 | 2003
Л. О. Кияновська

Нагору