Wolhynischer bote — Енциклопедія Сучасної України

Wolhynischer bote

«WOLHYNISCHER BOTE» («Волинський посланець») – релігійно-світський тижневик. Виходив у Луцьку від квітня 1927 до кінця 1936 (з перервою від вересня 1931 до березня 1932). Призначався для нім. колоністів Волині. Серед публікацій значну частину відведено матеріалам реліг. спрямування (проповіді, повчання й бібл. історії, вірші), повідомлення з життя місц. реліг. громад. В окремих рубриках друкувалися політ. огляди з Німеччини, Польщі, СРСР і світу; повідомлення про стан с. госп-ва і пром-сті у Зх. Волині; поради з наук. ведення с.-г. робіт; краєзнавчі нариси з історії Волин. краю та нім. поселень; світські вірші нім. класиків і місц. поетів; статті з питань освіти та культури нім. населення Зх. Волині; реклама. У складі редколегії: Р. Генке, А. Кляйндінст, В. Круше, Р. Лірш, П. Сікора, Я. Фур, А. Шьон.

Літ.: Вітренко В. Література волинських німців. Ж., 2003; Trozjuk Taisja. West-Wolhynien im Spiegel seiner deutschen Presse der Zwischenkriegszeit // Wolhynische Hefte. Folge 10. Wiesentheid; Shitomir, 1996.

В. В. Вітренко

Статтю оновлено: 2006

Покликання на статтю
В. В. Вітренко . Wolhynischer bote // Енциклопедія Сучасної України: електронна версія [веб-сайт] / гол. редкол.: І.М. Дзюба, А.І. Жуковський, М.Г. Железняк та ін.; НАН України, НТШ. Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. URL: https://esu.com.ua/search_articles.php?id=27554 (дата звернення: 22.10.2021)