ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Зооценоз

ЗООЦЕНО́З (від зоо... і … ценоз) – сукупність популяцій різних видів тварин, які мешкають у певному фізичному просторі і входять до складу біоценозу. У зв’язку з тим, що компоненти З. екологічно пов’язані між собою та з ін. представниками біоценозу (рослинами, грибами, мікроорганізмами тощо), а також з неорган. складовою екосистеми (біотопом), вони є незамін. функціон. елементом трофікоенергет. ланцюгів екосистем. Популяції, що входять до складу З., мають характерні для кожного виду чисельність, простор. розподіл, вікову, статеву, генет. структури. Синекол. параметри З. (щільність, біотопічна й таксономічна структури, структура домінування тощо) можуть бути індикатором стану екосистеми. З. значною мірою відображає ландшафтно-клімат. специфіку фітоценозу та біоценозу загалом. Термін «З.» має умов. характер, у сучас. екології його застосовують рідко. Див. також Біогеоценоз.

М. В. Таращук

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Зооценоз / М. В. Таращук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2010. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-17080

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

10-й

Дата виходу друком тому:

2010

Дата останньої редакції статті:

2010

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Світ-суспільство-культура

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

17080

Кількість переглядів цього року:

27

Схожі статті

Їдиш
Світ-суспільство-культура  | Том 11 | 2011
В. С. Рибалкін
Древо
Світ-суспільство-культура  | Том 8 | 2008
Г. В. Конькова
Верхньотисинська улоговина
Світ-суспільство-культура  | Том 4 | 2005
І. П. Ковальчук

Нагору