ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Донське

ДОНСЬКЕ́ (до 1956 – Циркон) – селище міського типу Волноваського району Донецької області. Центр селищ. ради. Знаходиться на р. Калка (бас. Кальчика), за 75 км від обл. центру, за 12 км від райцентру та за 7 км від залізнич. ст. Тавла. Має автобусне сполучення з рай. та обл. центрами. Пл. 2,17 км2. Насел. 5340 осіб (2001, складає 94,9 % до 1989), переважно українці, росіяни та греки. Засн. 1939 у зв’язку з відкриттям родовищ цирконію. 1940 тут заклали дослідну збагачувал. ф-ку з виробництва концентрату із розсипчастих руд. Від жовтня 1941 до вересня 1943 – під нім.-фашист. окупацією. Протягом 1944–47 у с-щі за проектом Моск. інституту рідкіс. металів збудували нове підприємство, яке складалося з кар’єру, збагачувал. ф-ки та цеху з виробництва цирконовмісних видів продукції (нині у складі ВАТ «Маріупол. металург. комбінат ім. Ілліча»). Від 1956 – смт. Є заг.-осв. школа, дитсадок, екол.-натураліст. центр, 4 б-ки, Палац культури (муз., хореогр., вокал., художня, декор.-ужитк. мистецтва студії, нар. ансамбль пісні «Сузір’я», нар. театр. колектив); поліклініка, дит. відділ. Функціонує спілка греків Приазов’я «Геліос». Реліг. громади: УПЦ МП, євангел. християн-баптистів. Встановлено мемор. комплекс воїнам, які загинули під час 2-ї світової війни; знайдено рештки поселення доби бронзи та антич. посуд з клеймом.

М. В. Прокурашко

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Донське / М. В. Прокурашко // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2008. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-20897

Том ЕСУ:

8-й

Дата виходу друком тому:

2008

Дата останньої редакції статті:

2008

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

20897

Кількість переглядів цього року:

18

Схожі статті

Малакова
Людина  |  Том 18 | 2017
О. Д. Білоус
Українець
Людина  | 2023
М. Г. Железняк, М. В. Юрчишин, О. В. Тендерис
Ковалінас
Людина  |  Том 13 | 2013
М. Г. Денисенко

Нагору