ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Гіль Зиновій

ГІЛЬ Зиновій (14. 08. 1918, Львів) – лікар-психіатр. Навч. у Станіслав. семінарії (нині Івано-Франківськ, від 1938). З приходом більшовиків у Зх. Україну заарешт. за звинуваченням в антирад. пропаганді і засудж. до 10-ти р. таборів і 5-ти р. позбавлення волі. Влітку 1941 звільн. Мед. студії розпочав у Львові (1942–44), закін. Іннсбруц. університет (Австрія, 1950, ступ. д-ра медицини). Емігрував до США, де відбув інтернатуру в м. Провіденс (шт. Род-Айленд) і шпитал. практику у м. Вілмінґтон, згодом спеціалізувався і працював у психіатр. шпиталі м. Трентон (обидва – шт. Нью-Джерсі); одночасно мав приватну психіатр. практику та виступав у судах як експерт з психіатрії. Член управи Філадельфій. відділу Укр. лікар. товариства Пн. Америки. Співпрацював у ред. ж. «Патріярхат». Від 1991 – на пенсії.

Літ.: Пундій.

П. Пундій

Рекомендована література

  1. Пундій.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Гіль Зиновій / П. Пундій // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-30142

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

5-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Людина

Ключове слово:

лікар-психіатр

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

30142

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Зайцев
Людина  |  Том 10 | 2010
С. І. Табачников
Михайлова
Людина  |  Том 20 | 2018
Ж. М. Перцева
Дудко
Людина  |  Том 8 | 2021
М. Г. Железняк

Нагору