ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Губчак Михайло

ГУБЧА́К Михайло (1866, м. Калуш, нині Івано-Фр. обл. – 22. 05. 1926, м. Станіслав, нині Івано-Франківськ) – громадський та театральний діяч, публіцист, редактор. Після закінчення укр. гімназії у Львові записався на теол. факультет Львів. університету, але на священика не висвятився, присвятив себе ще з студент. часів громад. та журналіст. діяльності. Працював на різних ділянках нац. відродження. Був урядником «Просвіти», активно співпрацював з г. «Діло», редагував деякий час часопис «Свобода» – орган Укр. нац.-демократ. партії, а 1900 став дир. театру «Руська Бесіда». Внаслідок внутр. конфлікту, на який зреагував навіть І. Франко («По процесі М. Губчака» // Франко І. «Про театр і драматургію», К., 1957), змушений був відійти від керівництва театром у 1905. У цьому ж році Г. виїхав у Станіслав, де був заступник голови товариства «Дністер» до поч. 1-ї світової війни. 1915 під час бойових дій потрапив у полон до росіян і був засланий у Сибір. Після звільнення кілька років займався дерев. промислом, потім став секр. Союзу пром. стоваришень.

Літ.: Михайло Губчак: Некролог // Календар «Просвіти». 1927.

Н. Р. Іваничук

Рекомендована література

  1. Михайло Губчак: Некролог // Календар «Просвіти». 1927.Google Scholar
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Губчак Михайло / Н. Р. Іваничук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-32243

Том ЕСУ:

6-й

Дата виходу друком тому:

2006

Дата останньої редакції статті:

2006

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

32243

Кількість переглядів цього року:

7

Схожі статті

Голобородько
Людина  |  Том 6 | 2006
Р. Д. Бащенко
Карлаш
Людина  |  Том 12 | 2012
М. О. Шульга
Нечепа
Людина  |  Том 23 | 2021
Л. І. Кошель

Нагору