ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine
A

Кораллі Володимир Пилипович

КОРА́ЛЛІ Володимир Пилипович (справж. – Кемпер; 05(18). 05 (за ін. даними – 05. 08). 1906, Одеса – 14. 04. 1995, Москва) – артист розмовного жанру, автор і виконавець музичних фейлетонів. Заслужений працівник культури РРФСР (1976). Дебютував у 5-річ. віці на сцені Одес. укр. театру в ролі турец. хлопчика в опері «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського. У 8-річ. віці разом із братом Емілем виступав на театраліз. дит. ранках у театрі «Водевіль» (Одеса) під псевд. Кораллі (на честь відомої балерини В. Кораллі). Дотепні і надзвичайно гострі куплети швидко зробили його знаменитим. На прохання В. Фі­­латова брав участь у благодій. концерті в Одес. опері з нагоди повернення із заслання Г. Котовського, виступав на одній сцені з Л. Утьосовим, О. Вертин­­ським. Гастролював на Пд. Рос. імперії. На запрошення А. Менделевича у 12-річ. віці виступив у моск. саду «Акваріум», після чого за ним закріпилася слава «найкращого сатирика-гуморис­­та України». Тексти для К. писали відомі автори М. Южний, М. Поляновський, Р. Чинаров, М. Ямпольський. У серед. 1920-х рр. переїхав до Ленінграда (нині С.-Пе­тербург), де ви­­ступав у програмі мюзик-холу як куплетист. 1928 у Харкові познайомився зі співачкою К. Шуль­­женко, з якою через 2 р. одружився (1956 шлюб було розірвано). 1930 разом із Л. Утьосо­­вим та М. Акимовим брав участь в організації естрад. постановки «Карта Жовтня» (муз. оформлен­­ня І. Дунаєвського) у Ленінгр. театрі ім. С. Кірова. 1938–39 – ведучий програми і виконавець куплетів у джаз-ансамблі Я. Ско­­маровського. 1939 разом із дру­­жиною створив джаз-оркестр, з яким під час 2-ї світової вій­ни виступав на багатьох фронтах. К. продовжував гастрол.-концерт­­ну діяльність до останніх днів життя. Автор кн. «Сердце, отдан­­ное эстраде» (1988), «Куплеты из Одессы» (1991; обидві – Москва).

Літ.: Набатов Н. Эстрады гвардии рядовой // Сов. эстрада и цирк. 1972. № 7.

В. Ф. Шинкарук

Рекомендована література

  1. Набатов Н. Эстрады гвардии рядовой // Сов. эстрада и цирк. 1972. № 7.
Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Кораллі Володимир Пилипович / В. Ф. Шинкарук // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2014. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-3467

Том ЕСУ:

14-й

Дата виходу друком тому:

2014

Дата останньої редакції статті:

2014

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

3467

Кількість переглядів цього року:

17

Схожі статті

Озіряний
Людина  |  Том 24 | 2022
Є. О. Посполітак
Карцев
Людина  |  Том 12 | 2019
Л. І. Саєнко
Крамаренко
Людина  |  Том 15 | 2014
О. В. Савенко

Нагору