ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Богословія

«БОГОСЛО́ВІЯ» – часопис, присвячений питанням історії Церкви в Україні, філософії, теології, релігієзнавству. 1923–38 видавався як тримісячник у Львові Богослов. наук. товариством (БНТ) за ред. Йосипа Сліпого. Навколо часопису гуртувалися відомі дослідники: В. Фіоль, Я. Пастернак, С. Сампара, І. Шматковський, М. Чубатий та ін. З входженням Зх. України до складу УРСР у 1939 видання «Б.» і діяльність БНТ припинилися. За нім. окупац. режиму було видано річники «Б.» за 1939–40 і 1941–42 (спарені томи), після чого видання знову припинилося. Спроба відновити діяльність БНТ і видання «Б.» 1960 в Римі результатів не дала. Тільки з появою в Римі 1963 митрополита Йосипа Сліпого почалось регулярне видання «Б.» (за ред. І. Хоми). Від кін. 1990-х рр. «Б.» видається в Україні Львів. богослов. академією та Укр. богослов. наук. товариством (за ред. о. І. Гаваньо). У 1997–98 вийшов спарений том, далі видається як щорічник.

отець І. Гаваньо

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Богословія / отець І. Гаваньо // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2004. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-35891

Тип публікації:

Енциклопедична стаття

Том ЕСУ:

3-й

Дата виходу друком тому:

2004

Дата останньої редакції статті:

2004

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Періодика

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

35891

Кількість переглядів цього року:

4

Схожі статті

Маґас
Людина  |  Том 18 | 2017
М. В. Савчук
Карпенко
Людина  |  Том 12 | 2023
Д. М. Чорний
Олесницький
Людина  |  Том 24 | 2022
М. В. Ващишин

Нагору