ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Баляс Володимир

БА́ЛЯС Володимир (29. 08. 1906, м. Рогатин, нині Івано-Фр. обл. – 18. 04. 1980, м. Сан-Дієґо, Каліфорнія, США) – живописець і графік. Навч. у Львів. політех. інституті та Варшав. АМ (1933–39), спеціалізувався у малярстві, графіці та скульптурі. Викладав графіку в Укр. мист.-пром. школі у Львові (1939–44). Після війни жив у Німеччині, згодом переїхав до США. Працював у царині живопису («Автопортрет»). Вирізнився динаміч. й бравурною станковою графікою – ліноритами й дереворитами («Мрія») переважно з сюжетами укр. сільс. побуту й вірувань. Оформив багато укр. та іншомов. книжк. видань і плакатів; церкви побл. Сифтона (Манітоба) та в Торонто. Працював кінохудожником. Брав участь у виставках у Львові, Варшаві, Софії, Гельсинкі, Римі, Києві, Москві, Мюнхені, Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Сан-Дієґо, Торонто, Монреалі, Оттаві, а також у містах Бразилії та Мексики. Твори зберігаються в колекції Конгресу США (Вашинґтон), Музеї мистецтва в Голлівуді.

Літ.: «Книга митців», учасників Першої зустрічі українських митців Америки й Канади. Торонто, 1954; Виставка українського мистецтва. Детройт, 1960; Світова виставка українських митців. Торонто, 1982.

Б. П. Певний

Рекомендована література

  1. «Книга митців», учасників Першої зустрічі українських митців Америки й Канади. Торонто, 1954;Google Scholar
  2. Виставка українського мистецтва. Детройт, 1960;Google Scholar
  3. Світова виставка українських митців. Торонто, 1982.Google Scholar

Фотоілюстрації

Читати у файлі PDF

Інформація про статтю

Автор:

Авторські права:

Cтаттю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»

Бібліографічний опис:

Баляс Володимир / Б. П. Певний // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / Редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – К. : Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2003. – Режим доступу : https://esu.com.ua/article-40222

Том ЕСУ:

2-й

Дата виходу друком тому:

2003

Дата останньої редакції статті:

2003

Цитованість статті:

переглянути в Google Scholar

Для навчання:

використати статтю в Google Classroom

Тематичний розділ сайту:

Ключове слово:

EMUID (ідентифікатор статті ЕСУ):

40222

Кількість переглядів цього року:

17

Схожі статті

Зорук
Людина  |  Том 10 | 2010
В. В. Джулай
Грибок
Людина  |  Том 6 | 2006
І. Г. Булах
Ерліх
Людина  |  Том 9 | 2009
Л. В. Богданова

Нагору